کریستین اریکسن و حداقل شش ماه دوری از میادین

کریستین اریکسن، ستاره دانمارکی اینتر که در مسابقات یورو ۲۰۲۰ دچار ایست قلبی شد، حداقل باید شش ماه قبل از اینکه دوباره اجازه بازی برای اینتر پیدا کند، از میادین دور باشد....

به گزارش "ورزش سه"، کریستین اریکسن برای اینکه بتواند دوباره برای اینتر بازی کند، حداقل باید شش ماه دیگر منتظر بماند و تازه ممکن است پس از این مدت هم به دلیل ایست قلبی که داشت برای همیشه از حضور در سری آ محروم شود.
 

اریکسن ماه گذشته در جریان بازی تیم ملی دانمارک در رقابت های یورو ۲۰۲۰ مقابل فنلاند در اواخر نیمه اول بازی دچار ایست قلبی شد و با تلاش تیم پزشکی اجرا عملیات احیا و استفاده از دستگاه شوک در کنار زمین پس از دقایقی طولانی به زندگی بازگشت.

اریکسن چند روزی را در بیمارستان بستری بود و برای اطمینان بیشتر یک دستگاه ضربان ساز مینیاتوری در سینه او کاشته شد، اما پزشکان در ایتالیا هشدار داده اند که هیچ بازیکنی که  مجبور به استفاده از چنین تجهیزات پزشکی است، اجازه بازی کردن در سری آ را پیدا نخواهد کرد.

در حالی که سایر لیگ ها قوانین متفاوتی دارند، فدراسیون فوتبال ایتالیا به بازیکنانی که دارای ضربان ساز هستند اجازه بازی حرفه ای را نیم دهد.

اگر بیماری قلبی اریکسن به دلیل التهاب موقتی ایجاد شده باشد، می توان ضربان ساز را برداشت و او می تواند کار خود را در سری آ برای اینتر از سر بگیرد.

طبق گزارش اسکای اسپورت ایتالیا مدت زمان انجام آزمایشات و برداشتن ضربان ساز حداقل شش ماه است.

بنابراین در حالی که انتظار می رود اریکسن هفته آینده برای تمرینات پیش فصل در میلان حاضر شود، مطمئناً او حداقل تا ماه فوریه سال ۲۰۲۲ برای اینتر بازی نخواهد کرد.

این بازیکن ۲۹ ساله تا ژوئن سال ۲۰۲۴ با اینتر قرارداد دارد.

تگ ها


اینتر میلان کریستین اریکسن