مانچینی: انسان بودن را فراموش نکردیم

یک هفته پس از قهرمانی ایتالیا در یورو ۲۰۲۰ روبرتو مانچینی، سرمربی ایتالیا، از بازیکنانش تشکر کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روبرتو مانچینی یک هفته پس از آنکه به همراه شاگردانش در فینال یورو ۲۰۲۰ توانست انگلیس را در ضربات پنالتی شکست دهد و جام قهرمانی را به رم بیاورد، از بازیکنانش به دلیل اینکه ثابت کردند می توانند حرفه ای باشند بدون اینکه انسان بودن را از خاطر ببرند، تشکر کرد.

آتزوری از ابتدا در حالی که تقریبا ۳۰ بازی بدون شکست از جمله ۱۰ پیروزی از ۱۰ بازی در رقابت های مقدماتی یورو در کارنامه داشت، به عنوان یکی از بخت های قهرمانی پا به یورو ۲۰۲۰ گذاشت و در فینال رکورد خود را به ۳۴ بازی بدون شکست رساند.

شب گذشته مانچینی در اکانت های خود در شبکه های اجتماعی نوشت: "هفت روز پیش در همین زمان بود که ما در حال آغاز چالش بزرگی بودیم، آخرین بازی از یورو ۲۰۲۰، بازی فینال برابر انگلیس.

همه ما می‌دانیم که آن بازی چگونه پایان یافت. چیزی که همه نمی‌دانستند این بود که آن ماجرا در  پشت صحنه چگونه پیش رفت. چند روز پیش بسیاری از شما آخرین قسمت سریال Sogno Azzurro، سریال RAI را تماشا کردید.

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، بخش بزرگی از قدرت این گروه فقط به دلیل استعداد نبود، بلکه همچنین به دلیل انسانیت، شادی و اعتماد به نفس نیز بود.

یک گروه شگفت‌انگیز. بچه‌هایی که حتی در لحظاتی که با فشار روبرو می شوند مانند ضربه پنالتی قادر به لبخند زدن و شاد بودن و لذت بردن، هستند.

ما ثابت کردیم که می‌توانیم حرفه ای‌هایی عالی باشیم، بدون اینکه انسان بودن را فراموش کنیم. برای این اولین ماجراجویی که به بهترین شکل ممکن به پایان رسید، من چیزی بیش از تشکر فراوان از همه برای گفتن ندارم: از هواداران، بازیکنان، کارکنان، دوستان.

زنده باد آتزوری!"

مجموعه مستند پشت صحنه Sogno Azzurro کل رقابت های یورو ۲۰۲۰ را با مسابقاتی که در رم، مونیخ و لندن برگزار شد، پوشش داد.

این مجموعه همچنین صحنه هایی از تمرینات تیم ملی ایتالیا، آواز، رقص و شوخی‌های آنها با یکدیگر را نیز شامل می شد.

مانچینی نوشته که این "اولین ماجراجویی" است چرا که او در حال آماده سازی برای حضور در جمع چهار تیم برتر لیگ ملت ها و جام جهانی ۲۰۲۲ است.

تگ ها


تیم ملی ایتالیا روبرتو مانچینی یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال