انتظاری: برای فرار از شکست آبروی ما را بردند

هافبک دفاعی تیم نفت مسجدسلیمان نسبت به شایعات مطرح شده درباره تبانی و کنار گذاشته شدن از فهرست نفت از سوی محمود فکری، واکنش تندی را نشان داد....

به گزارش "ورزش سه" یکی از جنجال‌های تیرماه فوتبال ایران، بدون‌شک موضوع عملکرد سه بازیکن نفت مسجدسلیمان در مقابل ذوب‌آهن اصفهان بود که با واکنش تند کادرفنی نفت همراه شد و نیما انتظاری، مصطفی نائیجی‌پور و میثم تهی‌دست از سوی محمود فکری از لیست نفت کنار گذاشته شدند که مسئله جنجال زیادی را به پا کرد و موضع‌گیری‌هایی درباره تبانی و یا عدم تبانی این سه بازیکن مطرح شد و فعل و انفعالات جنجالی در این زمینه رخ داد.

پس از حدود دو هفته از این ماجراها، امشب نیما انتظاری هافبک دفاعی تیم نفت مسجدسلیمان، به صورت ارتباط تصویری میهمان برنامه «فوتبال برتر» بود و درباره حواشی رخ داده توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح توضیحات او را در ادامه می‌خوانید؛ او پیش از آن‌که صحبت‌های خود را درباره حواشی هفته‌های گذشته آغاز کند، نسبت به مشکلات مردم خوزستان واکنش نشان داد و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر مشکلات حل شود.

۹۹% بقای نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر قطعی است

من چند وقت گذشته سکوت کردم چرا که نفت تیمی بوده که ما برای آن زحمت کشیدیم و تلاش کردیم، بچه‌ها پس از تحمل‌های سختی‌های زیاد، مشغول آماده‌سازی برای دیدار با استقلال بودند و درست نبود در آن شرایط بخواهم صحبت کنم و از تمرکز بچه‌ها کم شود؛ بازی را که متاسفانه باختیم اما خداراشکر دیگر نتایج به نفع ما شد و طبق آمار حدود ۹۹% ماندن‌مان قطعی شده و الان هم روی خط آمده‌ام، که نه بی‌احترامی به کسی شود، چون من از جایی بزرگ نشده‌ام که بزرگ‌تر من حالا چه آقای فکری و چه شخص دیگری، بخواهم توهین کنم اما در راستای شفاف‌سازی و دفاع از حقانیت خودم و ابهاماتی که برای هواداران خوب نفت ایجاد شده بود و پیام داده بودند، خواستم صحبت کنم.

هواداران گفتند نمی‌توانیم درباره تو تبانی را قبول کنیم

فوتبال مثل یک خانواده است و همه اهالی فوتبال، همدیگر را به اندازه کافی می‌شناسند؛ خداراشکر در این چند سالی بازی کردم، با شرف و تعصب برای هر تیمی که بودم، کار کردم و این را هم مدیون خانواده‌ای هستم که از آن بزرگ شده‌ام و خداوندی که به من لطف داشته است و در این مدت تیم‌های سابقم مثل خونه به خونه و خانواده بزرگ حسن‌زاده، باشگاه پارس جنوبی تماس گرفتند و هواداران نفت مسجدسلیمان که برایم افتخاری بود که خدا آنقدر به هم لطف داشته که هواداران بی‌شماری از مسجدسلیمان به من پیام دادند که روی تو مخصوصاً نمی‌توانیم این صحبت‌ها را قبول کنیم. این عزتی‌ست که خداوند داده است.

بازهم می‌گویم ما خودمان هستیم، کادرفنی و هواداران

بعد از چند شب سخت، بعد از آن اتفاقات بازی با ذوب‌آهن، حتی یک درصد هم فکر نمی‌کردم و در اظهارنظر هواداران هم هیچ اسمی از من برده نشده بود چون حتی در آن بازی من یک پاس اشتباه هم نداشتم و بی‌دلیل و ناحق یکسری اتفاقات برای ما افتاده بود که من چند شب را با بغض خوابیدم. تیمی که از اول فصل برای آن زحمت کشیدیم و با نداری و در گرمای ۵۰ درجه مسجدسلیمان و آقای فکری ناراحت شده بودند که چرا قبل بازی مصاحبه کردم که فقط خودمان هستیم و کادر. الان هم آن‌جا خودمان بودیم و کادر و مردمی که برای این تیم داشتند ضجه می‌زدند.

آقای فکری در جلسه برای توضیح اخراج‌مان حاضر نشد

خود من هم نمی‌دانم که چه اتهامی بر من برای آن بازی وارد است، چون در آن بازی نه حتی یک پاس اشتباه داشتم، حتی چند جلسه باشگاه خواهان حضور ما شد که آقای فکری حاضر نشد در این جلسات حضور پیدا کند و با ما صحبت کند؛ اصلا من صحبتی با کادر نداشتم، چند نوبت باشگاه و وکیل باشگاه خواستند جلسه بگذارند، نمی‌دانم به چه دلیل آقای فکری قبول نکرد. حتی من نمی‌دانم سر چه بحثی الان توبیخ شده‌ام. صحنه‌هایی که شما هفته گذشته نشان دادید، راجع به آن‌ها می‌خواهم صحبت کنم. البته یک نکته فنی بگویم، شما خودتان فوتبال بازی کرده‌اید و یک آدم فوتبالی هستید.

من سبک فوتبالم است که وسط زمین بجنگم

بحث صحنه اول، تنه‌ای که من به بازیکن حریف زدم، اگر صحنه‌ای را ببینید بازیکن حریف شیطنت کرده و توپ را زودتر زده، بعد از آن هم من تنه زدم و از تمامی مربیانی که با من کار کرده‌اند بپرسید، می‌دانند که من وسط زمین بازیکنی هستم که می‌جنگم و با بازیکن حریف کل‌کل می‌کنم و با داور شاید حرف بزنم اما بحث دیگری هم داشته‌اید، که از قول داور گفتید بازیکن‌تان گفته می‌خواهد خطا کند و کارت بگیرد. من سبک فوتبالم این است که وسط زمین می‌جنگم، من شاید در هر تیم دیگری باشم با ۲۵ سال سن جوان محسوب شوم اما در تیم نفت که بسیار جوان است، من بازیکنی باتجربه هستم. وسط زمین سبک بازی‌ام این است که بازیکنان را رهبری کنم و با آن‌ها صحبت کنم.


من این فصل همه بازی‌ها را به جز یک مسابقه کامل بازی کرده بودم

من ۶۰ دقیقه مقابل ذوب‌آهن انجام دادم؛ سه سرمربی در این فصل عوض شده‌اند، از ۲۷ بازی این فصل، یک بازی را به دلیل چهار اخطاره بودن بازی نکردم و بقیه بازی‌ها بدون یک دقیقه تعویض همه را کامل بازی کردم. همه مربیانی که با من کار کرده‌اند می‌دانند که در بحث داوری، من با داور بازی صحبت و بحث می‌کنم، آقای حیدری خیلی انسان باشخصیتی است و نمی‌آید که الکی بگوید بازیکنان‌تان می‌خواهد از قصد اخراج شود. ما در کولینگ بریک بودیم که برگشتم و به بچه‌های تیم گفتم به خودمان بیاییم، بازیکن حریف ما را می‌زند و از ما توپ می‌گیرد، داور حتی با ما بد صحبت می‌کند. که داور این صحبت را شنید و گفت این حرف را نزن که کارت می‌گیری که به سرپرست هم گفت بازیکن‌تان کارت می‌گیرد.

سبک فوتبالم، دریافت کارت به دلیل اعتراض به داور است

من امسال ۶ کارت زرد گرفته‌ام که ۴ کارت آن روی اعتراض به داوری بوده، کارم را تایید نمی‌کنم اما سبک فوتبالم این‌گونه بوده است؛ جالب بوده که این بازی که تا دقیقه ۶۰ بازی کردم، حتی آنقدر اعتراض نکردم که آقای حیدری بخواهد به من یک کارت زرد بدهد، چگونه پس من می‌خواستم از بازی اخراج شوم؟ به نائیجی‌پور و تهی‌دست اتهامات دیگری وارد شده، آقای فکری سر آن خطای پنالتی از تهی‌دست ناراحت شد، تیم را جمع کرد و میثم (تهی‌دست) را تعویض کرد و من را هم در دقیقه ۶۰ تعویض کرد. نائیجی‌پور هم که ۹۰ دقیقه را کامل بازی کرد. من از شما هم گله دارم که گفتید بازی در دقیقه ۳۰ برای ما تمام شد، در حالی‌که گل اول را در دقیقه ۲۵ و گل دوم را در دقیقه ۴۳ خوردیم.

من حتی یک پاس اشتباه منجر به گل هم ندادم

من نمی‌دانم بحث شما و کادرفنی، اعتراض به داوری بوده که گفتم سبک فوتبال من این‌گونه است؛ که خداراشکر در این بازی کارت زرد هم نگرفتم. توضیح صحنه گل هم اگر آن را نشان بدهید، روی تصاویر می‌گویم که شاید بعد از قضیه داوری، ما با کادر صحبت نکردم چون حاضر به این مسئله نشدند اما فکر کنم چون صحنه‌های گل باشد. من از سایت آماری یازده هم آمار به دست آوردم، که در نیمه اول ۲۶ پاس دادم که ۲۳ پاس سالم بوده که می‌شود ۸۲%. حتی یک پاس اشتباه منجر به گل ندادم. در صحنه گل دوم که من رفته بودم، داخل محوطه که یار حریف را بگیرم، هافبک دفاعی مخالف من باید می‌رسید که نرسید و یار حریف شوت زد و گل شد. در صحنه گل سوم هم توپ جای دیگری لو رفت و زمانی‌که توپ به پیمان رنجبری رسید من به توپ او نرسیدم.

ذوب‌آهن ما را به خوبی آنالیز کرد و مجتبی حسینی تیم‌مان را می‌شناخت

نتیجه ۳-۰ برای تیم ما سنگین بود، تیم ما که سخت گل می‌خورد؛ من بعد از بازی، برخی بازیکنان ذوب‌آهن که با من رفاقت داشتند گفتند که ما ۸ فیلم از شما آنالیز کردیم، آقای مجتبی حسینی این تیم را خودش را بسته بود و می‌دانست که نقطه ضعف آن پرس از بالاست؛ شما هفته گذشته حرف خوبی زدید که نیما انتظاری بازیکن خوبی است اما در جریان بازی نبود، حرف شما را قبول دارم چون ذوب‌آهن با دو مهاجم از بالا پرس کرده بود و هافبک‌های ما را از جریان بازی خارج کرده بود. آقای مجتبی حسینی این تیم را کامل می‌شناسند، بازیکنان‌مان می‌گفتند که بازی‌های بعدی هم می‌ترسیم به زمین برویم که یک پاس اشتباه بدهیم و بگویند که آقا این کار را کرده است.

باخت به ذوب‌آهن اصلا عجیب نبود

تیم ما در کورس قهرمانی نبود که بخواهد باخت به ذوب‌آهن عجیب باشد؛ آقای حسینی از بالا پرس کرده بودند، اما چرا در نیمه دوم دو گل زدیم، چون که ذوب‌آهن سه گل زده بود و عقب رفته بود. ما حتی بازی استقلال را هم ببینید به بهانه خستگی دربی یا ... از بالا پرس نمی‌کرد و دیدید که ما بازی تقریبا روانی را مقابل این تیم انجام دادیم؛ تیم‌هایی که ما را از بالا پرس نکنند، می‌توانیم مقابل‌شان فوتبال خوبی بازی کنیم و آن‌ها را اذیت کنیم. آنقدر فوتبال ما را سیاه جلوه داده‌اند که خیلی راحت با آبروی آدم‌ها بازی می‌شود.

اگر خطایی کردم، گردنم از مو باریک‌تر، محرومم کنید

مثال می‌گویم، همین صحنه‌های بازی ماشین‌سازی، آقای اکبرپور درود بر شرفشان، خیلی صریح گفتند که من نمی‌توانم بگویم بازیکنانم تبانی کرده‌اند. شما در هر جای دنیا به بازیکنان چنین انگی را بزنید، تبعات بسیار سنگینی دارد و باید پاسخگو باشید. هر سه بازیکن شکوائیه‌ای را برای کمیته اخلاق تنظیم کرده‌ایم که واقعا ریز شود در ماجرا، که اگر قصوری از نیما انتظاری سر زده است، گردن من از مو باریک‌تر و من را محروم کنید و کل پولی که از نفت گرفته‌ام را بر می‌گردانم. اما اگر این تهمت ناروا بوده، بیایید و عذرخواهی کنید.


در باشگاه‌های دیگر مربیان از بازیکنان‌شان حمایت کردند

الان واقعا در بازی مس رفسنجان و سپاهان، آن اتفاقات پیش آمد اما آقای ربیعی آمدند و بحث را جمع کردند و از بازیکنان خودشان دفاع کردند. در همین بازی تراکتور و آلومینیوم، حسین پورحمیدی گلر فوق‌العاده‌ای است بعد از این همه مدت، یک اشتباه داشته که آقای منصوریان در کنفرانس خبری گفتند که من تمام قد پشت بازیکنم می‌ایستم. خداراشکر در این چند وقت آنقدر پیشکسوتان فوتبال از استقلال و پرسپولیس یا هر تیم دیگری، آمده‌اند این کار را محکوم کرده‌اند.

لطفا کمیته اخلاق روی این اتهامات ریز شود

من در خانواده‌ای بزرگ شده‌ام که پدربزرگم ۴۰ سال است مداح اهل‌بیت بوده و خادم امام‌زاده هست؛ من پدر خودم ۲۰ سال است که در بابل مدرسه فوتبال دارد، عموی من ۶ سال در پرسپولیس بازی کرده و در لیگ برتر بوده، من برای رسیدن به اینجا تلاش کردم و ۲۵ سال سن دارم و راه طولانی در مقابل خودم دارم و اهداف بزرگی دارم، اما واقعا فوتبال ما و یک برد و یک باخت و فرار از یک شکست، ارزش این را ندارد که شما بخواهید با آبروی یک نفر بازی کنید. این یک توهین به خانواده است و کمیته اخلاق در این موضوع ریز شود. اگر من مقصرم، گردن را بشکنید اما اگر تهمت ناروا بوده، من و خانواده‌ام چند شب خواب نداشتیم، حداقل بیایید و عذرخواهی کنید. هوادار حق دارد که اعتراض کند چون تیمش پنج هفته است که نتیجه نگرفته است؛ ما تیم‌مان در کورس صعود و قهرمانی نبوده، ما به پدیده و صنعت نفت باختیم و فقط یک مساوی داشتیم.

ضرب و شتم ما کاملا هماهنگ‌شده بود

بحث ضرب و شتم، یک کار کاملا هماهنگ شده بوده است؛ نمی‌دانم از طرف چه کسی اما سی‌ثانیه بعد از این‌که از خوابگاه بیرون آمدیم، چهار نفر به ماشین‌مان حمله کردند و یک نفر مشغول فیلمبرداری بود و قطعا این فیلم را برده است که جایی نشان بدهد؛ مردم بختیاری من یکسال کنارشان زندگی کردم، از بهترین مردمان ایران هستند، در شهری که با امکانات خیلی ضعیف، انسان‌های شریفی هستند و این افرادی که این کار را کردند، حساب‌شان جداست. به استناد این موضوع می‌گویم که همزمان که به ما حمله کردند و ما را می‌زدند، فیلمبرداری می‌کردند.

از باشگاه و کادرفنی به جز عمران‌زاده، هیچکس به ما زنگ نزد!

من واقعا نمی‌دانم چرا، چون اگر هماهنگ شده نبود، فیلمبرداری نمی‌شد. ما فکر کردیم دست‌شان چاقوست، نائیجی‌پور پهلویش به شدت آسیب دیده و تهی‌دست مورد ضرب و شتم قرار گرفت. حساب این افراد از هواداران نفت جداست، چرا که فیلمبرداری می‌کردند. از باشگاه گله دارم، آقای فکری ما اسرائیلی نبودیم، ما از یک کشور دیگری نیامده بودیم. هیچکس از باشگاه به جز حنیف عمران‌زاده که با او صحبت کردم و او شوکه شد و ناراحت شد، با ما تماس نگرفت و نگفتند ببخشید که این اتفاق رخ داد. فقط هواداران به ما پیام دادند که این افراد را از ما ندانید و عذرخواهی کردند. بهترین قاضی خداست و امیدوارم پیش وجدان خودمان سرمان بالا باشد!

تگ ها


نیما انتظاری نفت مسجد سلیمان