رونالدو حالا بیخ گوش علی دایی است! (عکس)

کریستیانو رونالدو با به ثمر رساندن دو گل در دقایق پایانی برابر مجارستان، شروع فوق العاده ای در یورو ۲۰۲۰ داشت....

به گزارش "ورزش سه"، کریستیانو رونالدو امشب با قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی پرتغال برابر مجارستان به رکورد حضور در پنج دوره جام ملت های اروپا رسیده و از این حیث در تاریخ فوتبال اروپا رکورددار شد. ستاره ۳۶ ساله و پرتغالی در نیمه اول و روی ارسال تماشایی برونو فرناندز فاصله ای تا زدن گل اول تیمش نداشت، اما ضربه او از دو قدمی دروازه و به شکلی ناباورانه به سمت آسمان رفت.

فشار پرتغال تا دقیقه ۸۵ نتیجه ای نداشت و از این لحظه بود که طوفان این تیم مجارستان را در نوردید. ابتدا رافائل گوئریرو بود که قفل دروازه گولاسچی را شکست و در ادامه نوبت هنرنمایی کریستیانو رونالدو فرا رسید. ابتدا پرتغال با متوقف شدن رافا سیلوا صاحب یک ضربه پنالتی شد و کریستیانو رونالدو با یک ضربه دقیق برتری تیمش را دو برابر کرد.

اما در اوقات اضافی بود که او در موقعیتی تک به تک دروازه بان مجارستان را دریبل کرد و موفق به زدن گل سوم تیمش هم شد تا پرتغال در اولین گام با سه گل مجارستان را مغلوب بکند. کریستیانو رونالدو با این دو گل حالا با ۱۱ گل و با اقتدار عنوان بهترین گلزن تاریخ جام ملت های اروپا را بالاتر از میشل پلاتینی ۹ گله از آن خود کرد.

اما کریستیانو رونالدو حالا با ۱۰۶ گل فاصله کمی تا رسیدن به رکورد تاریخی علی دایی دارد. گلزن سابق تیم ملی ایران سالهاست با ۱۰۹ گل عنوان بهترین گلزن عرصه ملی را به خود اختصاص داده و کریستیانو رونالدو حالا تنها به سه گل برای رسیدن او نیاز دارد. تورنمنت برای رونالدو به بهترین شکل ممکن آغاز شده و حالا او با درخشش در لباس پرتغال به دنبال دومین قهرمانی متوالی در جام ملت های اروپاست. احتمالا دیر یا زود این اتفاق رخ خواهد داد و شاید با ادامه این روند، حتی در همین تورنمنت رونالدو رکورد علی دایی را از آن خود کند.

تگ ها


علی دایی تیم ملی پرتغال یورو ۲۰۲۰ کریستیانو رونالدو فوتبال جهان فوتبال