مورینیو به خاطر گواردیولا به من بازی نمی‌داد!

باستین شواین اشتایگر ستاره آلمانی سابق منچستریونایتد، دلیل جدایی اش از این باشگاه را مشکلات با ژوزه مورینیو عنووان کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باستین شواین اشتایگر تابستان ۲۰۱۵ بود که بایرن مونیخ را به مقصد منچستریونایتد ترک کرد. شواینی ۱۲ فصل خوب را در بایرن داشت و برای تجربه چالشی جدید راهی فوتبال انگلیس شد ولی در جمع شیاطین سرخ نتوانست به موفقیت خاصی دست پیدا کند و شش ماه پس از حضور ژوزه مورینیو ترجیح داد از این تیم جدا شده و به فوتبال آمریکا برود.

شواینی زیر نظر مورینیو جایگاهش در ترکیب یونایتد را از دست داده بود و بهترین تصمیم را جدایی دانست. او در این رابطه به رادیو بی بی سی گفت:« متاسفانه مورینیو چندان به من بازی نمی داد اما همیشه برایش احترام قائل بودم و الان نیز برایم مربی و انسان محترمی است. او یک مربی بزرگ با افتخاراتی بسیار است اما با ژوزه در یونایتد شرایطم پیچیده و دشوار بود. هرگز برایم توضیح نداد دلیل واقعی عدم استفاده از من چه بود اما خودم حدس می زنم شاید به خاطر پپ گواردیولا باشد. من دو سال با پپ در بایرن کار کردم و سبک فوتبالم به ایده های او بسیار نزدیک بود در حالی که با مورینیو ما سبکی متفاوت بازی می کردیم.»

شواین اشتایگر ادامه داد:« مورینیو علاقه ای به نوع بازی من نداشت و بازی مستقیم را ترجیح می داد . با همین سبک هم توانست برای یونایتد چند جام بگیرد. معتقدم دلیل جدایی زلاتان از یونایتد نیز سبک بازی متفاوت تیم با مورینیو بود. ساده بگویم که وضعیتم با مورینیو در یونایتد عجیب و غیر قابل درک بود. او مرا به تیم دوم فرستاد و دیگر برایم روشن بود که باید جدا شوم.»

تگ ها


باستیان شواین اشتایگر زلاتان ابراهیموویچ آ اس رم پپ گواردیولا ژوزه مورینیو بایرن مونیخ آث میلان فوتبال جهان لیگ برتر فوتبال