بسکتبال NBA، شکست فینالیست های سال قبل

مسابقات بسکتبال حرفه ای امریکا، دیشب با برگزاری ده مسابقه پیگیری شد که بیشتر مدعیان قهرمانی در کسب پیروزی ناکام ماندند....

به گزارش "ورزش سه" ، در مهم ترین دیدار دیشب، میلواکی باکس مدافع عنوان قهرمانی در خانه میزبان مینسوتا تیمبرولوز بود که با نتیجه ۱۱۳ بر ۱۰۸ مغلوب حریف شد. یانیس آنتتوکومپو فوق ستاره یونانی میلواکی در حالی که موفق به ثبت ۴۰ امتیاز، ۱۶ ریباند و ۷ پاس منجربه گل شد، نتوانست مانع از شکست تیمش بشود و در آن سو انجلو راسل گارد راس مینسوتا با ۲۹ امتیاز در کنار  انتونی ادواردز و انتونی تاونس با ۲۵ امتیاز نقش بسزایی در پیروزی گرگ ها ایفا کردند.لس آنجلس لیکرز دیگر مدعی قهرمانی در حالی که لبرون جیمز افسانه ای را به دلیل مصدومیت در ترکیب خود نداشت، با وجود ایجاد اختلاف ۲۶ امتیازی در پایان نیمه اول، در نهایت اسیر بازگشت اوکلاهاما در خانه شد و با نتیجه ۱۲۳ بر ۱۱۵ مسابقه را واگذار کرد. انتونی دیویس ستاره لیکرز با ۳۰ امتیاز، ۸ ریباند و دو پاس گل برترین بازیکن این میدان بود.فینیکس سانز ، فینالیست فصل گذشته هم در دیداری تماشایی و نزدیک در خانه از پس ساکرامنتو بر نیامد. شاگردان مونتی ویلیامز در این مسابقه در حالی که تا اخرین ثانیه ها با حریف خود در امتیاز ۱۰۷ برابر بودند، با شوت سه امتیازی هریسون بارنز غافل گیر شدند و در نهایت با نتیجه ۱۱۰ بر ۱۰۷ شکست خوردند تا دوین بوکر گارد راس اماده فینیکس به رغم ارائه نمایشی درخور توجه و کسب ۳۱ امتیاز و ثبت ۸ پاس منجر به گل، نتواند مانع از شکست تیمش بشود.در سایر دیدارهای دیشب، بوستون در خانه با نتیجه ۱۱۶ بر ۱۰۷ مغلوب واشنگتن ویزاردز شد، شارلوت هرنتز در خانه اورلاندو مجیک به برتری ۱۱۱-۱۲۰ دست یافت و اتلانتا هاوکس هم موفق شد میزبان خود پلیکان را ۱۰۲ بر ۹۹ شکست بدهد. همچنین تورنتو رپترز توانست با درخشش فرد وان ولیت ۱۰۸ بر ۱۰۰ برابر ایندیانا پیسرز به پیروزی برسد. لس انجلس کلیپرز هم در شب کم فروغ جرج و جکسون، برابر کلیولند حرفی برای گفتن نداشت و با نتیجه ۷۹-۹۲ بازی را به حریف خود واگذار کرد. هم چنین پورتلند بلیزرز موفق شد در خانه برابر ممفیس به برتری برسد. مک کالم و لیلیارد هرکدام با کسب ۲۵ و ۲۰ امتیاز در پیروزی ۱۱۶ بر ۹۶ تیم شان در این مسابقه نقش مهمی ایفا کردند.
 


اما بروکلین نتز که به اعتقاد بسیاری یکی از پرستاره ترین تیم های NBA را در اختیار دارد، در نمایشی پر انتقاد، با نتیجه ۱۰۶ بر ۹۳ مغلوب میامی هیت شد. این در حالی بود که بروکلین با بهره مندی از جیمز هاردن، کوین دورانت، بلک گریفین و لا مارکوس الدریج و جو هریس و صرف نظر از غیبت کایل ایروینگ هم می توانست به راحتی برنده این دیدار بشود اما در نهایت ادبایو و جیمی باتلر با عملکرد هماهنگ خود موفق شدند از میامی را در برابر ستارگان نتز برنده از زمین خارج کنند.

تگ ها


بسکتبال