آلکمار ۰ - ۰ منچستریونایتد؛ فرار از شکست با درخشش دخیا

منچستریونایتد در شبی که نمایش خوبی نداشت، با درخشش داوید دخیا موفق شد یک امتیاز از آلکمار به دست آورد...

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی رقابت‌های لیگ اروپا، آلکمار هلند در ورزشکاه کارز جینز میزبان منچستریونایتد بود که این دیدار در نهایت با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و حملات این تیم در دقیقه ۱۱ نتیجه داد. اما گل بوادو به دلیل آفساید مردود اعلام شد تا زنگ خطر برای یونایتد به صدا در بیاید. دقایقی بعد این بار اسامه ادریسی از فضای به دست آمده استفاده کرد اما ضربه زیبای او با واکنش داوید دخیا راهی کرنر شد. آلکمار همچنان صاحب توپ و میدان بود ولی بازی بیشتر در میانه میدان جریان داشت.

در دقیقه ۲۵، این بار دیوگو دالو از سمت راست نفوذ کرد اما ارسال خطرناک او با واکنش مارکو بیزو به هیچ‌کدام از بازیکنان یونایتد نرسید. شاگردان سولسشر در تلاش بودند تا فرصت گلزنی خلق کنند و در دقیقه ۳۰، روی پاس جیمز، ضربه والی میسون گرین‌وود با واکنش عالی فلار راهی به دروازه هلندی‌ها پیدا نکرد.

در دقایق رو به پایان نیمه اول، میزبان عقب کشید و با دفاع منسجم خود بازی را کنترل کرد تا در نهایت دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم توپ به بازوی دالو برخورد کرد اما علیرغم اعتراض همداران آلکمار، داور اعتقادی به پنالتی ندارد. در حالی که بازی پایاپای پیش می‌رفت، سولسشر مارکوس راشفورد را به بازی آورد تا تیمش هجومی‌تر شود.

در دقیقه ۷۱، ویندال در حالی که مزاحمتی از سوی مدافعین یونایتد احساس نمی‌کرد، وارد محوطه جریمه شد ولی ضربه سنگین او با مشت دخیا دور شد تا بازی مساوی بماند. دقایقی بعد بوادو توپ را با شینه برای ادریسی کاشت، اما ضربه سرضرب او با فاصله‌ای اندک از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت تا آه از نهاد هواداران آلکمار بلند شود.

آلکمار باز هم خطرناک ظاهر شد و باز هم اسامه ادریسی با یک ضربه ناگهانی دروازه یونایتد را تهدید کرد اما دخیا باز هم با مشت توپ را دفع کرد. تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌ثمر بود و این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

بیشتر ببینید:
خلاصه بازی آلکمار 0 - 0 منچستر یونایتد/ ویدیو

تگ ها


مرحله گروهی لیگ اروپا ورزشگاه کارز جینز شیاطین سرخ فوتبال جهان منچستر یونایتد آلکمار آلکمار-منچستر یونایتد UEFA Europa League فوتبال