پیروزی گالاتاسرای در دربی جنجالی استانبول+ عکس

گالاتاسرای امشب در یکی از مهم ترین دربی‌های جهان با نتیجه ۲-۱ مقابل فنرباغچه به پیروزی رسید؛ دیداری که حواشی بسیاری را در پی داشت....

به گزارش مدال، دیدار بین دو تیم فنرباغچه و گالاتاسرای یکی از مهم‌ترین دربی های دنیای فوتبال به حساب می آید. جدای از مسائل فوتبالی، موقعیت جغرافیایی دو تیم یکی از مهم ترین دلایل حساسیت این جدال به حساب می‌آید چرا که فنرباغچه در غرب قسمت آسیایی شهر استانبول قرار گرفته در سمت مقابل گالاتاسرای به بخش اروپایی این شهر اختصاص دارد.

در همین رابطه فنرباغچه امشب و در چهارچوب مهم ترین بازی هفته بیست و سوم سوپر لیگ ترکیه میزبان گالاتاسرای بود و در نهایت نتیجه ۳-۱ از حریف خود شکست خورد. مکس کروزه در دقیقه ۲۱ و از روی نقطه پنالتی فنرباغچه را پیش انداخت اما در اواخر نیمه دوم گالاتاسرای توسط رایان دانک به گل تساوی دست یافت تا دو تیم با نتیجه ۱-۱ راهی رختکن شوند.

در دقیقه ۸۰ بازی اما گالا صاحب یک ضربه پنالتی شد و ستاره کلمبیایی این تیم یعنی رادامل فالکائو پشت توپ ایستاد و موفق شد گل دوم تیمش را به ثمر برساند. این اما پایان کار نبود و تیم مهمان در دقیقه ۹۰ توسط هنری اونیکوری به گل سوم دست یافت تا پیروزی بی حرف و حدیثی بدست آورده باشد.

جنگ فوتبالی امشب بین دو تیم فنرباغچه و گالاتاسرای دو اخراجی نیز داشت. هنگامی که بازیکن تعویضی گالاتاسرای قصد داشت زمین بازی را ترک کند با همراهی بازیکن فنرباغچه روبرو شد که از این شرایط راضی نبود و به صورت او زد تا درگیری بالا بگیرد و پس از این حواشی هر دو بازیکن توسط داور اخراج شدند و تعویض هم توسط داور لغو شد. همچنین داور بازی ۱۱ کارت زرد بازیکنان دو تیم نشان داد تا مطابق انتظار شاهد بازی پربرخوردی بوده باشیم.

گالاتاسرای با این پیروزی ۴۵ امتیازی شد و به رتبه دوم جدول صعود کرد. همچنین فنرباغچه نیز با با این شکست ۳۸ امتیازی باقی ماند و به رتبه ششم جدول سقوط کرد.

بیشتر بخوانید:
غول ۱۹ ساله نروژی؛ غیر قابل توقف+ عکس
پای لیورپول به قضیه محرومیت سیتی باز می‌شود!

تگ ها


ترکیه فوتبال جهان دربی دربی استانبول گالاتاسرای فنرباغچه فنرباغچه-گالاتاسرای Süper Lig فوتبال