سرنوشت پرسپولیس در گروی استعفای باز عرب

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس امروز با حضور در تلویزیون ماجرای کناره گیری اش از این سمت را تکذیب کرد هرچند اعلام کرد که استعفایی باز! نزد وزیر ورزش دارد....

به گزارش مدال،یکی از پرحاشیه ترین اخبار دو روز گذشته بحث کناره گیری و استعفای ایرج عرب از مدیرعاملی پرسپولیس بوده است هرچند او ظرف دیروز و امروز با حضور در دو برنامه تلویزیونی این موضوع را تکذیب کرد و این به معنای ادامه فعالیت او در این سمت است.


عرب که امروز صبح به شبکه سه آمده بود درباره تغییرات مدیریتی گفت:« الان میانگین عمر یک مدیر در هر باشگاه هشت ماه است. اگر این تغییرات پیاپی اثرگذار بود باید تا الان تاثیرش را می گذاشت. ما باید ببینیم پرسپولیس چه ایرادات و مشکلات ساختاری دارد.» او در رابطه با خبر استعفایش که دو روز پیش منتشر شد هم گفت:« من یک استعفای باز پیش وزیر دارم اما در سه چهار روز اخیر اخباری که منتشر شد جعلی بود. عده ای نمی خواهند پرسپولیس آرام باشد.»


نکته مهم اما در حرف های عرب طرح مساله ای به اسم "استعفای باز" بود. او می گوید که استعفای باز پیش وزیر دارد اما معلوم نیست این حرف چه معنایی دارد. استعفای باز اولین بار است که در ادبیات مدیریتی ایران مطرح می شود . اما شاید منظور عرب استعفایی است که در ابتدای  امسال توسط او به وزیر داده شد. در سیزدهم خرداد این خبر منتشر شد که ایرج عرب به همراه مشاورش از سمت خود استعفا داده اند. دلیل استعفای او هم مشکلات مالی باشگاه عنوان شد هرچند مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش با تایید این خبر اعلام کرد که عرب استعفا داده اما وزیر با این موضوع مخالف کرده است.


اگر وزیر با استعفای عرب در خردادماه 98 مخالفت کرده است پس عملا پرونده استعفایش در آن زمان بسته شده مگر آنکه او بعد از آن هم استعفای دیگری داده باشد یا در آن زمان که گفته می شد وزیر با استعفایش مخالف کرده ، واقعا این اتفاق نیفتاده است.


با تمام این اوصاف مشخص نیست معنای کامل و دقیق "استعفای باز" چیست اما اگر آنطور که مدیرعامل پرسپولیس می گوید هنوز این پرونده باز است پس یعنی کماکان احتمال قبول آن و کناره گیری عرب وجود دارد و سرنوشت باشگاه پرسپولیس در گروی استعفای باز مدیری است که از کمترین میزان محبوبیت نزد هواداران پرسپولیس برخوردار است.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران استعفای باز ایرج عرب پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال