بازگشت بارسلونا به جهنم واقعی؛ باز هم خاطره تلخ؟

بارسلونا سابقه خوبی در جریان سفرهای خود در طول تاریخ به مونیخ نداشته است....

به گزارش "ورزش سه"، دو هفته قبل بارسا در خانه خود برابر بنفیکا به تساوی بدون گل رسید و با توجه به برتری متحمل نماینده پرتغال برابر دینامو، صعود بلوگرانا دشوارتر از قبل شده است. بارسلونا باید امشب به مصاف بایرن برود و این یک چالش بسیار دشوار و مهم برای ژاوی هرناندز است. زیرا بارسا احتمالا باید در جایی که هرگز در تاریخ خود پیروز نشده، به برتری دست یابد.

بارسلونا پنج بار تا به حال در خانه بایرن مونیخ به میدان رفته که یکی در جام یوفای فصل ۹۵-۹۶ و با تساوی ۲-۲ بوده و سپس چهار دیدار در لیگ قهرمانان برگزار شده است. در ادامه شکست ۱-۰ در سال ۱۹۹۸ در مرحله گروهی، تساوی ۱-۱ در سال ۲۰۰۹ در مرحله یک چهارم نهایی، شکست ۴-۰ در سال ۲۰۱۳ در نیمه نهایی و شکست ۳-۲ در نیمه نهایی ۲۰۱۵ حاصل کار بارسلونا در سفر به مونیخ برای تقابل با بایرن بوده است.

در واقع در لیگ قهرمانان تنها بارسلونای شکست ناپذیر در خانه بایرن مونیخ، تیم پپ گواردیولا در سال ۲۰۰۹ بود که در برابر این تیم به تساوی دست یافته و در آنها بلوگرانا آن فصل موفق به فتح سه گانه نیز شد.

 پس تاریخ موید آن است که بارسلونا باید این بار دست به کار بزرگی زده و تیم آماده یولیان ناگلزمان را در مونیخ مغلوب کند. البته بایرن پیش از این صعود و صدرنشینی خود در مرحله گروهی را قطعی ساخته و بی انگیزگی احتمالی این تیم ممکن است برگ برنده ژاوی و بارسلونا در این سفر باشد. بایرن در حال حاضربا ۱۵ امتیاز از پنج بازی در صدر قرار دارد و بارسلونا با هفت، بنفیکا با پنج و دینامو با یک امتیاز در رده های بعدی قرار گرفته اند.

تگ ها


بایرن مونیخ بارسلونا