منچستر-اتلتیکو؛ سیمئونه و کابوسی به نام رونالدو

منچستریونایتد با کریستیانو رونالدو در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان باید به مصاف اتلتیکو مادرید برود. ملاقات مجدد رونالدو با دشمنان قدیمی....

به گزارش "ورزش سه"، قرعه کشی مجدد لیگ قهرمانان دقایقی پیش به انجام رسید و مشخص شد که منچستریونایتد باید به مصاف اتلتیکو مادرید برود. در قرعه کشی اولیه منچستر به پی اس جی برخورد کرده بود و البته حالا هم نمی توان گفت که اتلتیکو حریفی ساده برای شیاطین سرخ محسوب می شود.

دو تیم سال ۱۹۹۱ و در جام در جام اروپا دو بار با یکدیگر روبرو شدند که یونایتد یک بار ۳-۰ پیروز شد و در بازی بعدی نیز حساب کار مساوی ۱-۱ شد تا در نهایت منچستری ها راهی مرحله بعد شوند. این دو تیم اما در لیگ قهرمانان سابقه رویارویی ندارند.

نکته جالب برخورد منچستر و اتلتیکو اما به کریستیانو رونالدو بر می گردد. فوق ستاره پرتغالی یک بار دیگر این شانس را دارد تا برابر اتلتیکو قرار بگیرد. او با پیراهن رئال مادرید و یوونتوس برابر اتلتیکو قرار گرفته و برابر این تیم گل های فراوانی نیز زده است.

رونالدو در مجموع ۳۵ بار برابر اتلتیکو به میدان رفته و حاصل کار ۱۷ پیروزی، ۹ تساوی و ۹ شکست بوده است.

او با پیراهن رئال موفق شد در دربی های مادرید ۲۲ گل بزند، ۱۲ گل در لالیگا، ۴ گل در لیگ قهرمانان و ۶ گل در کوپا دل ری.

رونالدو با پیراهن یوونتوس و در بازی برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ۱۹-۲۰۱۸ توانست در تورین هت تریک کرده و باعث شود باخت ۲-۰ یووه در مادرید بی اثر شود. با همان هت تریک یوونتوس راهی یک چهارم نهایی شد.

دیداری که حواشی فراوانی هم داشت. رونالدو به تازگی رئال را ترک و راهی یوونتوس شده بود و در وندا متروپولیتانو مطابق انتظار با استقبال منفی هواداران اتلتیکو نیز روبرو شد. اتلتیکو با ارائه یک بازی برتر توانست ۲-۰ پیروز شود و پس از گل دوم شاهد خوشحالی جنجالی دیه گو سیمئونه کنار زمین بودیم. شادی خاصی که به مذاق رونالدو خوش نیامد و او رو به دوربین ها با نشان دادن عدد ۵  به اتلتیکویی ها و سیمئونه یادآوری کرد که ۵ قهرمانی چمپیونزلیگ را در کارنامه دارد.

رونالدو در بازی برگشت با همان هت تریک، انتقام خود را گرفت و شادی مشابه سیمئونه را نیز انجام داد. لازم به ذکر است که رونالدو در نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل ۱۷-۲۰۱۶ نیز در برنابئو برابر اتلتیکو هت تریک کرده بود.

تگ ها


کریستیانو رونالدو اتلتیکو مادرید فوتبال جهان اتلتیکو مادرید UEFA Champions League فوتبال