احتمال برگزاری آنلاین مسابقات جهانی تکواندو

رئیس کمیته داوران فدراسیون تکواندو گفت: برگزاری کم نقص مسابقات قهرمانی اروپا که با استقبال بسیار خوبی از سوی علاقمندان همراه شد، شاید فدراسیون جهانی را به سمت برگزاری مسابقات جهانی سوق دهد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، حافظ مهدوی رئیس کمیته داوران فدراسیون تکواندو ضمن بیان مطلب فوق گفت: مسابقات تکواندو قهرمانی اروپا به میزبانی اتحادیه اروپا و با حمایت مالی شرکت (daedo) برگزار شد که ۱۲۵۰ تکواندوکار از ۷۵ کشور ثبت نام کرده بودند. مسابقات به شکل مجازی و به صورت کاملاً حرفه‌ای و مطابق با استانداردهای جهانی بر روی چهار« شی هاپ چانگ» و با قضاوت هفت داور از ساعت ۹ صبح به وقت اروپا تا ساعت ۱۸ انجام می‌شد.

وی افزود: نرم افزار طراحی شده برای این رقابتها، بسیار کاربردی و قابل دسترس داوران، عوامل برگزاری و حتی خانواده‌ها برای تماشا بود و همین موضوع کار را بسیار ساده کرده بود. ما به عنوان داور ارتباط خوبی با سایر داوران داشتیم و همین ارتباط با عوامل برگزاری هم وجود داشت.

مهدوی در مورد حضور ایرانی‌ها در این مسابقات هم گفت: پومسه‌روهای زیادی از ایران در مسابقات حضور داشتند که حتی نامشان در جدول قرعه کشی بود، ولی برخی از آنها به دلیل ارسال نکردن ویدئو پومسه در مهلت مقرر و یا مشکل در ترانسفر هزینه ثبت نام موفق به حضور در مسابقات نشدند. برخی هم که موفق به شرکت در این رقابتها شدند، نتایج خوبی کسب کردند.

رئیس کمیته داوران تکواندو ادامه داد: برگزاری موفق آمیز این مسابقات بخصوص استقبال خوب خانواده که بیش از یک میلیون بازدید داشت، باعث شده تا فدراسیون جهانی به فکر برگزاری رقابتهای قهرمانی جهان به همین شکل باشد و اگر مشکل ویروس کرونا رفع نشود، شاهد اجرای چنین برنامه از سوی فدراسیون جهانی خواهیم بود.

وی در خصوص تعویق یکساله بازی‌های المپیک و امکان تغییر در لیست داوران هم گفت: تاکنون که چیز جدیدی اعلام نشده و قرار است همان داورانی که پیش از این انتخاب شده بودند، در المپیک قضاوت کنند مگر آنکه بخشنامه جدیدی ارسال شود.

مهدوی در پایان درمورد نماینده داوران ایران برای قضاوت در مسابقات نوجوانان جهان گفت: تاکنون فدراسیون جهانی هیچ دعوت نامه‌ای برای داوران ایرانی جهت حضور در این مسابقات ارسال نکرده است.

بیشتر بخوانید:
کارشناس والیبال: حضور برخی افراد در هیات رئیسه والیبال تاسف‌آور است
قهرمان کشتی جهان: وقت کافی برای دفن قربانیان کرونا را هم نداشتیم!
مخالفت آمریکا با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی 

تگ ها


تکواندو تکواندو حافظ مهدوی فدراسیون تکواندو ایران منهای فوتبال تکواندو