جونبوک موتورز، قهرمان فصل ۲۰۲۱ کی لیگ

جونبوک هیوندا موتورز موفق شد عنوان قهرمانی لیگ ۲۰۲۱ کره جنوبی را از آن خود کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جونبوک روز یکشنبه موفق شد با پیروزی ۰-۲ برابر جه‌جو یونایتد برای پنجمین بار متوالی به عنوان قهرمانی کی لیگ دست پیدا کند.

کورس قهرمانی کی لیگ در این فصل یکی از نزدیک‌ترین رقابت‌ها برای کسب عنوان قهرمانی در سال‌های اخیر بود و جونبوک موتورز موفق شد نهمین جام قهرمانی تاریخ این باشگاه و اولین قهرمانی تحت هدایت کیم سنگ سیک را به دست آورد.

آنها که در بازی آخر تنها به یک تساوی نیاز داشتند موفق شدند با دو گل هان کیو وون و سونگ مین کیو در این دیدار به پیروزی برسند تا خیالشان از بالا بردن جام قهرمانی آسوده باشد.

سرمربی این تیم که پیش از این در طول دوران بازی‌اش به یکی از اسطوره‌های این باشگاه تبدیل شده بود توانست ۲۲ پیروزی در ۳۷ بازی به دست آورد تا ۵۹ درصد دیدارها را با برد پشت سر گذاشته باشد.

رهبری خط حمله جونبوک برعهده گوستاوو، ستاره برزیلی، به همراه استانیسلاو ایلیاتچنکو بود که هرکدام ۱۵ گل برای این تیم به ثمر رساندند. این دو نفر جایزه بهترین گلزن لیگ را به صورت مشترک دریافت کردند.

این زوج همچنین به اولین بازیکنان جونبوک تبدیل شدند که موفق شدند پس از لی دونگ گوک (۲۶) و انینیو (۱۵) در فصل ۲۰۱۲ به رکورد ۱۵ گل زده در یک فصل برسند.

جونبوک در مجموع با ۷۱ گل زده بهترین خط حمله این فصل کی لیگ را به خود اختصاص داد و بهترین خط دفاعی را نیز با ۳۷ گل زده از آن خود کرد.

کیم بو کیونگ نیز با ۱۰ پاس گل توانست عنوان مشترک بهترین پاسور را دریافت کند.

تگ ها


چونبوک موتورز کره جنوبی فوتبال جهان فوتبال