محمودی: انتقاد ناحق نتیجه‎‌ای به جز دلسردی ندارد

پشت‌خط‌زن تیم ملی والیبال ایران گفت: تیم با همه سختی‌هایی که پشت‌سرگذاشت، با همه توان کار کرد. اگر روی سکو می‌رفت فوق العاده می‌شد، اما حالا هم باید به بچه‌ها خسته نباشید گفت چرا که انتقاد به ناحق به جز دلسردی و ناامیدی نتیجه دیگری ندارد...

به گزارش مدال،‌ شهرام محمودی از امروز به اردوی تیم ملی برگشت. بعد از دو سال دوری. با شروع اردوی انتخابی المپیک. او که به خاطر مصدومیتش لیگ ملت‌ها همراه تیم نبود، می‌خواهد در مرحله اول انتخابی المپیک جبران کند. هر چند کار سختی دارد. سوپراستار والیبال انتقادات این روز‌ها به تیم ملی را قبول ندارد چراکه پنجمی لیگ ملت‌ها را نتیجه خوبی می‌داند.


*از امروز دوباره به اردو برگشتی؟
توکل به خدا روز‌های روشن در راه است. من تمرینات بدنسازی را هر روز انجام می‌دادم. طبق برنامه مربی بدنساز تیم ملی و هر روز هم با او در ارتباط بودم. خدا را شکر از نظر بدنی آماده‌ام و نیاز به تمرین توپی داشتم تا یکی، دو هفته‌ای که تیم ملی نبود به آمادگی کامل برسم، به همین خاطر با تیم نوجوانان تمرین می‌کردم. البته من چهار ماهی است که دست به توپ نشده بودم و از دو هفته پیش شروع کرده‌ام. به طور حتم باید برای آمادگی و هماهنگی با تیم تمرین کنم. امیدوارم تا قبل از شروع رقابت‌های مرحله اول انتخابی المپیک با تمرین و دو بازی تدارکاتی با بلغارستان آماده، آماده شوم.


*این مدت به تو سخت گذشت؟
خیلی. واقعاً خیلی سخت گذشت. وقتی ورزشکاری، اما نمی‌توانی دست به توپ بزنی و از تمرین و مسابقه دور هستی. فشار زیادی را تحمل می‌کنی و مثل شکنجه می‌ماند. برای من هم همین قدر سخت گذشت. خوشحالم که گذشت.


*خودت هم پیشرفت را حس می‌کنی؟
خیلی بهتر شده‌ام و هرچه جلو‌تر می‌روم وضعیت بدنی‌ام هم بهتر می‌شود. البته تمرینات بدنسازی خیلی سنگینی داشتم که از امروز با شروع تمرین توپی در اردوی تیم ملی سبک‌تر می‌شود.


*مرحله اول انتخابی المپیک را چطور می‌بینی؟
بازی‌های خیلی سختی است. همه دیدند که روسیه با همان ترکیب جوانش قهرمان لیگ ملت‌ها شد و برای انتخابی المپیک میزبان است و قرار است بازیکنان اصلی اش هم برگردند و به همین خاطر کار راحتی در سنت‌پترزبورگ نداریم. کوبا هم خیلی بهتر از قبل شده و حتی به سطح اول لیگ ملت‌ها هم صعود کرد. من فقط مکزیک را نمی‌شناسم. با این حال شک نکنید همه بازی‌های ما در انتخابی المپیک سخت است، اما روسیه به خاطر ستاره‌هایش حریف قدرتمند‌تری است چرا که می‌خواهد از سنت‌پترزبورگ بلیت توکیو را بگیرد. با همه این تفاسیر نتایج این بازی‌ها هم از حالا قابل پیش‌بینی نیست. از طرفی بچه‌های ما هم با همه توان‌شان در زمین حاضر می‌شوند.


*شما انتقادات به تیم ملی بابت نرفتن روی سکو در لیگ ملت‌ها را وارد می‌دانید؟
این انتقادات ناراحت‌کننده است. بچه‌های ما با حضور در دور نهایی لیگ ملت‌ها، به جمع قدرت‌های اول دنیا صعود کردند و باید خوشحال باشیم، به جای اینکه بگوییم چرا تیم روی سکو نرفته است. شاید تیم می‌توانست نتیجه بهتری بگیرد و روی سکو برود، اما نشد. تیم با همه سختی‌هایی که پشت‌سرگذاشت، با همه توان کار کرد. اگر روی سکو می‌رفت فوق العاده می‌شد، اما حالا هم باید به بچه‌ها خسته نباشید گفت چرا که انتقاد به ناحق به جز دلسردی و ناامیدی نتیجه دیگری ندارد.


*آقای محتشمیان در مصاحبه‌ای گفته برد‌ها را بازیکنان گرفتند و باخت‌ها را مربی. شما موافقی؟
محتشمیان از پیشکسوتان والیبال است و با همه احترامی که باری او قائلم، اما مخالف صحبت‌هایش هستم چرا که پنجمی نتیجه خوبی برای تیم ماست. وقتی تیم نتیجه بدی گرفت باید انتقاد کنند نه اینکه به دور نهایی لیگ ملت‌ها برسد. همین تیم پارسال مدال برنز جام بین قاره‌ای را گرفت. امیدوارم منتقدان والیبال را از حاشیه دور کنند تا باز هم بدرخشد.

بیشتر بخوانید:

تمجید فدراسیون جهانی والیبال از جوانان ایران

 

 

تگ ها


شهرام محمودی والیبال لیگ ملت های والیبال والیبال