امارات میزبان جام باشگاه های جهان شد

با اعلام رسانه های اماراتی، این کشور و شهر ابوظبی به عنوان میزبان جام باشگاه های جهان انتخاب شدند....

به گزارش "ورزش سه"، پس از اینکه کشور ژاپن به دلیل بحران کرونا از میزبانی مسابقات جام جهانی باشگاه ها کناره گیری کرد، فدراسیون جهانی فوتبال فیفا روز گذشته جلسه ای را پیرامون انتخاب میزبان این پیکارها برگزار کرد که در نهایت کشور امارات و شهر ابوظبی را به عنوان میزبان دوره آتی جام باشگاه های جهان معرفی کرد.

ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی در طول سال های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸، ۴ بار میزبان جام باشگاه های جهان بوده است و خود را برای پنجمین میزبانی این پیکارها آماده می کند. بارسلونا در سال ۲۰۰۹، اینترمیلان در سال ۲۰۱۰ و رئال مادرید در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ موفق شدند در امارات عنوان قهرمانی را کسب کنند.

با انتخاب امارات به عنوان میزبانی، تیم فوتبال الجزیره، قهرمان امارات در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ به این رقابت راه پیدا کرد تا در اولین مسابقه به مصاف آکلندسیتی، نماینده اقیانوسیه برود.

از اروپا تیم فوتبال چلسی، از آفریقا تیم الاهلی مصر و از دیگر قاره‌های نیز یک تیم به این رقابت وارد خواهد شد. روز گذشته پوهانگ استیلرز به فینال رسید تا قهرمان آسیا از بین این تیم و الهلال عربستان مشخص شود. فینال لبیرتادورس نیز بین تیم‌های فلامینگو و پالمیراس برگزار می‌شود تا نماینده آمریکای جنوبی نیز مشخص شود. از کونکاکاف نیز یکی از تیم‌های آمریکای مکزیک و مونتری مکزیک به این رقابت راه پیدا خواهند کرد.

تگ ها


امارات