نامردی لیونل مسی؟ تلافی کار لواندوفسکی بود! (عکس)

رابرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بایرن مونیخ نیز در سال های اخیر روی خوشی به لیونل مسی نشان نداده است....

به گزارش "ورزش سه"، مراسم بهترین های فیفا در سال ۲۰۲۱ دو شب قبل برگزار شد و گرچه بسیاری تصور می کردند این جایزه نیز مانند توپ طلا به لیونل مسی تعلق پذیرد، اما این رابرت لواندوفسکی، گلزن ۳۴ ساله و لهستانی بایرن مونیخ بود که رتبه اول را از آن خود کرد. بعد از اتمام مراسم و اعلام نتایج، مطابق رسم هر سال آرای بازیکنان و مربیان در سراسر دنیای فوتبال اعلام شد و لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین نامی از رابرت لواندوفسکی در بین سه بازیکن برتر خود نبرده بود.

همین موضوع باعث افزایش انتقادات نسبت به رفتار این بازیکن و متهم کردن او به رفتاری دوگانه نسبت به ستاره لهستانی و برنده جایزه فیفا شد. لیونل مسی در مراسم توپ طلای سال ۲۰۲۱ به تمجید از رابرت لواندوفسکی پرداخت و او را بازیکنی بزرگ توصیف کرد. اما بر خلاف استناد برخی علاقمندان به فوتبال، لیونل مسی تاکید کرد رابرت لواندوفسکی در سال ۲۰۲۰ که جایزه ای اهدا نشد لایق توپ طلا بوده و در مورد رقابت امسال حرفی نزد.

اما مرور آرای رابرت لواندوفسکی در سال های اخیر نشان می دهد که او نیز حتی در سال های اوج درخشش لیونل مسی، تمایلی به رای دادن به او در بین حتی سه بازیکن برتر خود نداشته است. به عنوان مثال در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ که لیونل مسی عنوان بهترین بازیکن جهان را از آن خود کرد، رابرت لواندوفسکی از او در بین سه رای خود نامی نبرد و این اتفاق اغلب در سال های دیگر نیز رخ داده است.

رقابت شدید بین بازیکنان بزرگ باعث می شود آنها اغلب تمایلی به رای دادن به یکدیگر نداشته باشند و لیونل مسی، رابرت لواندوفسکی و ستاره های دیگر نیز احتمالا از این قاعده مستثنی نیستند.

آرای رابرت لواندوفسکی در سال ۲۰۱۶ که لیونل مسی در رده دوم بعد از کریستیانو رونالدو قرار گرفت، اما در بین سه نفر اول منتخب ستاره لهستانی جایی نداشت

سال ۲۰۱۹ و وقتی لیونل مسی مرد سال جهان شد، اما لواندوفسکی حتی او را در بین سه نفر اول خود قرار نداد

در سال ۲۰۱۸ البته لیونل مسی خودش هم در رده پنجم قرار گرفت و لواندوفسکی نیز مطابق انتظار به این بازیکن رای نداد

اینهم آرای سال ۲۰۱۵ مراسم توپ طلا؛ لیونل مسی که در رده اول قرار گرفته بود، جایی در آرای منتخب رابرت لواندوفسکی نداشت

تگ ها


بایرن مونیخ پاری سن ژرمن لیونل مسی روبرت لواندوفسکی