بهترین هافبک‌های دفاعی نیم‌فصل؛ از کریمی تا کیانی

در پایان نیم فصل نخست لیگ برتر ایران برترین هافبک های دفاعی مشخص شدند...

به گزارش مدال، بهترین هافبک دفاعی این شانزده هفته لیگ، علی کریمی بود. بازیکنی که فقط یک نود دقیقه از این فصل را از دست داد و بعد از دیاباته بالاترین نمره متریکا را در بین بازیکنان استقلال دارد. کریمی با ۳ گل و ۴ پاس‌گل مشارکتی تاثیرگذار در حملات استقلال دارد و با میانگین ۷.۴ نبرد پیروز و ۴.۷ عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ، قطع پاس و بلاک در کمک به دفاع هم متعهد است. علی کریمی با میانگین ۸۲.۳ لمس توپ در هر مسابقه، فعال‌ترین بازیکن این فصل آبی‌ها هم هست.

بعد از کریمی نوبت به امید نورافکن می‌رسد. بازیکنی که در این فصل بخت بد اینکه همیشه چپ پاها در فوتبال ایران باید بازی در دفاع چپ را هم تجربه کنند دست از سر او برداشت و امیر قلعه‌نویی به عنوان هافبک روی نورافکن حساب باز کرد. نورافکن هم با سه گل، سه پاس گل و کسب نمره ۷.۰۳ بالاترین نمره متریکا را در بین بازیکنان سپاهان کسب کرده تا جواب اعتماد قلعه‌نویی را بدهد. نورافکن در این شانزده هفته ۲۹ مرتبه با شوت دروازه حریفان سپاهان را تهدید کرده است.

احمد نوراللهی با ۱۴۰۹ دقیقه بازی، بیشترین حضور را در تیم کالدرون داشت. نوراللهی در این ۱۶ هفته ۲ گل زد، ۲ ‍پاس گل داد، در هر مسابقه میانگین ۴.۳ عملکرد دفاعی برایش ثبت شده و ۸۳٪ پاس‌هایش سالم به مقصد رسید. احمد هم مانند سایر بازیکنان پرسپولیس در دوران کالدرون کمی از دوران اوجش فاصله گرفته بود و نوسان زیادی در نمراتش دیده می‌شود. نوراللهی تا این مقطع از فصل با متوسط نمره متریکای ۶.۹۴ سومین هافبک دفاعی برتر لیگ است.

نفر چهارم این لیست، هافبکی است که ۷ گل برای ماشین‌سازی زد و راهی گل گهر شد. زنده‌روح ۲ مرتبه در جریان مسابقه و ۵ گل هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. زنده‌روح که فقط یک گل کمتر از بهترین گلزنان فصل زده، با میانگین ۵.۸ عملکرد دفاعی و پیروزی در ۵۸.۲٪ نبردها از کمک به دفاع هم غافل نبود.

و در آخر نامی تکراری که معمولا جزو پنج هافبک دفاعی برتر فصل قرار می‌گیرد؛ مهدی کیانی. شماره شش سپاهان تا پیش از شروع هفته هفدهم، ۱۱۲ نبرد پیروز شده و با میانگین ۷۴.۶ لمس توپ، پرکارترین بازیکن تیمش هم هست. کیانی در بیش از ۶۰٪ نبردهایی که شرکت کرد برنده شد و دقت پاس ۸۴درصدی داشت تا با میانگین نمره متریکای ۶.۹۱ پنجمین هافبک دفاعی برتر این شانزده هفته باشد.

بیشتر بخوانید:

بهترین دروازه‌بان‌های نیم فصل؛ رادوشوویچ در صدر

 

تگ ها


فوتبال ایران مهدی کیانی احمد نوراللهی علی کریمی امید نور افکن احمد زنده روح فوتبال