اخباری: سایپا روی دور نتیجه گرفتن می‌افتد

داستان تغییرات سرمربی در سایپا دوباره کلید خورده &#۱۶۰;و اینبار اخباری دستخوش تصمیمات جدید مدیریتی شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سایپا علیرغم نمایش خوبش در بعضی از بازی ها در امر نتیجه گیری موفق نبود و در نهایت به دلیل یک سری مسائل سرمربی جوان این تیم از جمع آنها جدا شد سعید اخباری که زیاد هم تمایلی به مصاحبه نداشت در مورد علت جدایی اش از سایپا به خبرنگار ما گفت: به فاصله ۱۶ روز مانده تا مسابقات بنده به عنوان سرمربی این تیم اعلام شدم. ۲۱ بازیکن از این تیم جدا شده  و تنها ۳ نفر از سال گذشته باقی مانده بودند آنها هم جوان بودند و ما مجبور شدیم یک تیم کاملاً جدید را ببندیم با توجه به اینکه زمان نقل و انتقالات رو به پایان بود اکثر تیم های لیگ یکی بسته شده بودند و ما سعی کردیم از موجودیت بازار استفاده کنیم که با بازیکنان جوان سایپا تلفیق شوند و فکر می کنم تیم خوبی ایجاد کردیم منتهی فرصت بدنسازی و بازی دوستانه نداشتیم و فقط یک بازی دوستانه با فولاد انجام دادیم و بعد هم وارد مسابقات شدیم. 


وی در این باره ادامه داد: ما هر هفته به فکر جذب بازیکن بودیم و جالب است بدانید بودجه تیم مابین ۱۸ تیم لیگ یکی حداقل از نه تیم کمتر بود. به نظرم ما تیم خوبی جمع کرده بودیم و این را نشان دادیم و به نظرم تا پنج هفته ابتدایی که هنوز بازیکنان ما مصدوم نشده بودند دو تیم خوب را شکست دادیم. تیم مس کرمان را که تنها باختش مقابل ما بود را شکست دادیم و هفته بعد  تیم خیبر را که صدر جدول بود و اولین شکستش مقابل ما رقم خورد را با پیروزی پشت سر گذاشتیم و تیم ما سوم جدول بود. متاسفانه بعد از بازی با خیبر تلفات زیادی دادیم و ۹ مصدوم داشتیم و مجبور شدیم از ۷ بازیکن زیر ۲۳ سال و زیر ۲۱ سال خودمان استفاده کنیم.


او در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: ما با جوان‌ها یمان علیرغم بازی های خوبی که نمایش دادیم در سه بازی آخر به گفته کارشناسان سه پنالتی قطعی ما را که در دقایق پایانی و در نتیجه بازی تاثیر گذار بود نگرفتندو اشتباهات داوری کاملا در جایگاه تیم اثر گذاشت.


سرمربی سابق سایپا در مورد اینکه در ادامه روند این تیم را چگونه ارزیابی می کند توضیح داد: مطمئن هستم با وجود رسیدن مصدومان سایپا که آماده بازی کردن هستند این تیم روی دور نتیجه گرفتن خواهد افتاد کمااینکه پیش از این هم با کامل بودن تیم نتایج خوبی داشتیم.


اخباری در پاسخ به این سوال که نظرش در مورد جایگزین شدن امید روانخواه به جای خودش چیست گفت: من نظری در این باره ندارم  الان دیگر استرس برکناری برای مربی جدید وجود ندارد و بین اعضای تیم هم استرس نیست.کم لطفی هایی در حق من شد که بعدا راجع به این مسائل صحبت می‌کنم‌ اما هر جا که شرایط از حالت نرمال خارج و استرس بیش از حد شود و آستانه برانگیختگی بازیکنان دچار اختلال میشود همه چیز بهم می ریزد اگر به بازی آخر سایپا هم نگاه کنید متوجه همین استرس خواهید شد. 


اخباری یادآور شد: در لیگ یک اکثر تیم هایی که موفق شدند از نیم فصل دوم شکل تیمی شان منسجم شد درست همانند فجرسپاسی و هوادار که نیم فصل سال گذشته پنجم و ششم بودند و در نهایت صعود کردند.۲۴هفته فرصت داشتیم و به هر حال نظر مدیریت باشگاه بر این بود که یک مربی جدید انتخاب شود .

تگ ها


دسته یک سعید اخباری فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال