دنیزلی – آلتای؛ پیش به سوی اهداف بزرگ

آلتای در بازگشت به سوپرلیگ ترکیه پس از ۱۸ سال ، ۲ هفته اول را بدون باخت پشت سر گذاشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم آلتای پس از پیروزی سه بر صفر مقابل کایسری اسپور در هفته اول، در دومین هفته از سوپر لیگ ترکیه هم موفق شد آلانیا اسپور را با نتیجه ۴ بر یک شکست داده و ۶ امتیازی شود.

مصطفی دنیزلی، سرمربی باتجربه تیم آلتای به بازیکنان جدید خود سرگ آکا و احمد رایان برای اولین بار میدان داد. او همچنین در ادامه نیز از توگا آنلو و مارکو پیکسائو در ترکیب تیمش بهره برد.

هر ۷ گل آلتای در این دو دیدار را بازیکنان خارجی به ثمر رسانده اند و جالب اینجاست که ۶ گل را بازیکنانی به ثمر رسانده اند که در نقل و انتقالات این فصل جذب شده بودند. تیام، مارتین رودریگز، سزار پینارس و احمد رایان بازیکنانی هستند که برای اولین بار در بازی مقابل آلانیا اسپور برای آلتای گلزنی کردند.

آلتای اسپور برای پنجمین بار از تاریخ تاسیس خود موفق شد که دو بازی ابتدایی فصل را بدون باخت پشت سر بگذارد. این تیم پیش از فصل جاری در فصل های ۱۹۷۷-۱۹۷۸ ، ۱۹۸۱-۱۹۸۲ ، ۱۹۸۲-۱۹۸۳ و ۱۹۹۲-۱۹۹۳ به چنین موفقیتی دست یافته بود. آلتای در فصل ۱۹۸۶-۱۹۸۷ با کسب پیروزی ۴ بر صفر مقابل بورسا اسپور بهترین برد خارج از خانه خود را کسب کرده بود. این تیم در هفته دوم فصل جاری هم میزبان خود را با حساب ۴ بر یک برد تا یک پیروزی بزرگ خارج از خانه دیگر را در تاریخ بازی هایش ثبت کند.

از سوی دیگر، مصطفی دنیزلی که قهرمانی با سه تیم بزرگ فوتبال ترکیه را در کارنامه دارد، با کسب دومین پیروزی متوالی همراه با آلتای، به دویستمین پیروزی اش در دوران مربیگری خود در سوپر لیگ ترکیه دست یافت.

آلتای که با ۶ امتیاز از ۲ بازی صدرنشین سوپر لیگ ترکیه است، روز یکشنبه هفته آینده میزبان فنرباحچه خواهد بود و این دیدار می تواند عیار واقعی تیم مصطفی دنیزلی را در لیگ ترکیه مشخص کند.

تگ ها


تراکتور ترکیه فوتبال جهان مصطفی دنیزلی فوتبال