انتقام زیدان از نیوکاسل پس از ۲۵ سال!

پاسخ رد زیدان به مربیگری نیوکاسل ۲۵ سال پس از آن رخ داد که باشگاه انگلیسی حاضر نشده بود ۲ میلیون یورو هزینه جذب او را از بوردو متقبل شود....

به گزارش "ورزش سه"، فعالیت رسمی مالکان عربستانی و جدید باشگاه نیوکاسل آغاز شده و تردیدی وجود ندارد که آنها از همین ابتدا به دنبال جذب نام های بزرگ می روند. در حال حاضر استیو بروس هدایت نیوکاسل را بر عهده دارد، اما خود این سرمربی نیز اخیرا اعتراف کرد اخراج از این باشگاه را دور از ذهن نمی بیند و احتمالا به زودی این اتفاق رخ خواهد داد. به نظر می رسد گریم جونز، کمک مربی فعلی باشگاه به صورت موقت مسئولیت فنی نیوکاسل را بر عهده می گیرد و هیئت مدیره جدید برای توافق با یک سرمربی مشهور اقدام خواهند کرد.

نشریه میرر هفته پیش در گزارشی مدعی شد احتمال حضور زین الدین زیدان، سرمربی نامدار و فرانسوی روی نیمکت نیوکاسل وجود دارد. در بین گزینه های مشهور فعلی فوتبال جهان، شاید تنها زیدان و آنتونیو کونته بدون تیم باشند و مالکان جدید نیوکاسل می خواهند برای طی کردن سریع السیر مسیر پیشرفت و تبدیل شدن به یک تیم مدعی، مسئولیت هدایت خود را به زیزو بسپارند.

طبق ادعای اکیپ، این درخواست از سوی زیزو رد شده است و او ترجیح می دهد فعلا به دور از دنیای مربیگری به استراحت بپردازد. زیدان رویای هدایت تیم ملی فرانسه را در سر دارد و احتمالا برای این مهم باید تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ نیز صبر کندt یعنی زمانی که قرارداد دیدیه دشان به اتمام خواهد رسید.

سال ۱۹۹۶ زمانی که زیدان قصد جدایی از بوردو را داشت، شایعاتی مبنی بر انتقالش به نیوکاسل منتشر شده بود ولی مالک وقت باشگاه گفت که وقتی ما تیم شروود را در اختیار داریم، دیگر چه نیازی به زیدان است؟

نیوکاسل را در آن مقطع کوین کیگان هدایت می کرد و دو سال متوالی نایب قهرمان لیگ برتر شده بود. جذب زیدان تنها دو میلیون یورو هزینه داشت ولی نیوکاسل حاضر به قبول این ریسک نشد. زیدان سپس به یوونتوس رفت و تاریخ‌سازی او در فوتبال از همان زمان شروع شد.

تگ ها


زیدان فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال