تارتار: باید صبوری کنیم تا ذوب آهن را بسازیم

سرمربی تیم پرسپولیس می‌گوید که طبیعت فوتبال و بی تجربگی بازیکن این تیم باعث شکست شد....

به گزارش "ورزش سه"، مهدی تارتار در نشست خبری پس از بازی با ذوب آهن درباره این مسابقه گفت: واقعا بازی عجیبی بود و ما یک گل استثنایی از تیم صنعت نفت دریافت کردیم. قبل از آن مسلط بودیم و بعد از آن هم شرایط خوبی داشتیم اما مدافع ما بی تجربگی کرد و در عرض ده دقیقه دو کارت زرد دریافت کرد و برنامه‌های ما به هم ریخت.

وی افزود: باید از هوادارانمان عذرخواهی کنم. این طبیعت فوتبال است و مطمئنم که در آینده اینجا با نتایجی که می‌گیریم، به هوادارانمان تبریک هم خواهیم گفت. من مربی جوانی نیستم که با این اتفاقات فوتبالی شانه خالی کنم. با تمام وجود کارم را انجام می‌دهم و با تلاش مضاعف تیم را برخواهیم گرداند. بازی رفت را ما در آبادان بردیم و در بازی برگشت نفت با اتفاقات فوتبالی ما را شکست داد. این طبیعت فوتبال است اما مهم این است که با اراده قوی بتوانیم برگردیم. این تعطیلات کمک خواهد کرد که تیم را ترمیم کنیم و در نیم فصل دوم با شرایط بهتری کار را ادامه دهیم.

تارتار در مورد فضای مجازی و انتقادات به ذوب آهن عنوان کرد: من به هوادار حق می‌دهم و به همین خاطر عذرخواهی می‌کنم. اما باید واقع بین باشیم. ما ذوب‌آهنی را تحویل گرفتیم که روز آخر در لیگ ماند و افزایش بودجه هم نداشته. من قبول دارم که امروز ما بد نتیجه گرفتیم و اتفاقات فوتبالی هم تاثیرگذار بود اما باید واقع بین باشیم. حالا چون مهدی تارتار آمده تیم باید ششم هفتم بشود یا سهمیه بگیرد؟ در دو سال قبلی نتایج از این خیلی بدتر بودند. ما در تابستان می‌توانستیم ۷ بازیکن لیگ برتری بخریم و بازیکنان لیگ یکی باید بیایند لیگ برتر و آیا نتیجه بدهند یا خیر؟ هواداران باید صبور باشند و اگر می‌خواهند ذوب آهن به روزهای مدعی قهرمانی اش برگردد و در آسیا افتخار کسب کرده بود، ما باید هم هزینه بیشتری کنیم و از نظر بودجه سرمایه گذاری کنیم و هم صبور باشیم. ما هم باید بتوانیم با تیمهای مثل گل گهر، مس، فولاد و... رقابت کنیم و نمی‌توانیم با بودجه محدود بگوییم که باید بشویم هفتم. ما می‌توانیم این کار را کنیم همانطور که در پارس، نفت و پیکان کردیم اما باید صبور باشیم. ما فقط ۷ بازیکن لیگ برتری خریدیم و باید در نیم فصل ترمیم کنیم و اگر بتوانیم بازیکنان مدنظر را جذب کنیم تا سال بعد شرایط بهتری داشته باشیم.

او خطاب به هواداران ذوب آهن گفت: باید صبور باشیم و نمی‌شود سال اول با بودجه محدود برویم دنبال سهمیه. من به هواداران حق می‌دهم و هواداران دوست دارند تیمشان برنده باشند. باید در نیم فصل دوم جبران کنیم و به جای شرمندگی و عذرخواهی، به هواداران تبریک بگوییم.

مهدی تارتار در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد خودش راضی است، گفت: ما بر اساس رزومه بازیکن، خرید می‌کنیم. حالا اگر می‌آید اینجا مثل سال گذشته نیست یا در فضای لیگ برتر نمی‌تواند عملکرد خوبی نشان دهد، مختص تیم ما نیست. بازیکنی بوده که ۲۰ میلیارد برایش در یک فصل هزینه شده اما خوب نبوده. این دلیل نمی‌شود بگوییم خرید بد داشتیم. ما بازیکن را از خانه نیاوردیم و باتوجه به عملکردش جذب شده. بد هم نبودند سال گذشته و حالا به هر حال در این تیم و فضا نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند، باید برویم و ترمیم کنیم و نیم فصل دوم بهتری داشته باشیم. توقع من بهتر بود و انتظار داشتم که تیمم نیمه بالای جدول داشته باشد اما این تیم در سالهای گذشته شرایط خوبی نداشته و لازم است که صبر کنیم و صبوری داشته باشیم و من همه جوره شرمنده هواداران هستیم اما چاره چیست؟ باید کار کنیم و ترمیم کنیم تا نیم فصل دوم بهتری داشته باشیم.

تگ ها


ذوب آهن اصفهان مهدی تارتار