۷ بازیکن برتر فینال‌های لیگ قهرمانان

بررسی ۷ بازیکن برتر فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا....

برخی بازیکنان زاده شده‌اند برای درخشیدن در بازی‌های بزرگ و چه موقعیتی بهتر از درخشیدن در بازی فینال. در طول تاریخ بازیکنان زیادی در فینال لیگ قهرمانان درخشیده‌اند که با هم ۷ نفر از آن‌ها را مرور می‌کنیم.
زین‌الدین زیدان – ۲۰۰۲
زیزو مرد بازی‌های بزرگ بود و همیشه در چنین رقابت‌هایی می‌درخشید. او در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۲ مقابل لورکوزن گلی زد که تا سال‌ها تیتراژ برنامه‌های ورزشی بود. سانتر روبرتو کارلوس و ضربه والی زیدان جزو برترین گل‌های تاریخ لیگ قهرمانان است.
استیون جرارد – ۲۰۰۵
جرارد در نیمه اول بازی مقابل میلان هیچ حرفی برای گفتن نداشت اما در ادامه کاری کرد کارستان و به عنوان کاپیتان لک‌لک‌ها جام را بالای سر برد. جرارد در فینال گل اول را زد و تا آخرین توان جنگید. او حتی در لحظات آخر در پست دفاع راست بازی کرد!
هرنان کرسپو – ۲۰۰۵
اگر جرارد را بهترین بازیکن نیمه دوم بدانیم، کرسپو قطعا ستاره نیمه اول بود. دفاع لیورپول به هیچ عنوان توان مقابله با او را نداشت و کرسپو در ۵ دقیقه ۲ گل به ثمر رساند. در آن بازی جرارد بهترین بازیکن میدان شد اما کرسپو هم فوق‌العاده کار کرد.
آندرس اینیستا – ۲۰۰۹
نمایش اینیستا در فینال ۲۰۰۹ به قدری خوب بود که باید جزو برترین بازیکنان فینال‌های لیگ قهرمانان قرار گیرد. او در ابتدا قرار نبود بازی کند اما با حضور در ترکیب بارسا در کنار ژاوی، منچستر را خرد کردند. او گلی نزد اما نقشش در موفقیت بارسا غیر قابل انکار بود.
دیه‌گو میلیتو – ۲۰۱۰
میلیتو یکی از تکه‌های جدانشدنی اینتر رویایی خوزه مورینیو بود که توانست در کسب سه‌گانه توسط نرآتزوری سهم داشته باشد. میلیتو در فینال دانیل فن‌بویتن را جوری دریبل کرد که بازیکن بایرن مانند بازیکنان آماتور به نظر بیاید. ۲ گل از این مهاجم آرژانتینی برای قهرمانی اینتر کافی بود.

لیونل مسی – ۲۰۱۱
بارسلونا در فینال سال ۲۰۱۱ عالی کار کرد اما نمایش انفرادی مسی هم در فینال ویمبلی فوق‌العاده بود. به غیر از شوت فوق‌العاده و گلزنی‌اش، بازی بدون توپ او هم باعث شد تا دیگر بازیکنان بسیار خوب کار کنند و بارسا به راحتی منچستر را شکست دهد.
دیدیه دروگبا – ۲۰۱۲
تنها قهرمانی چلسی در لیگ قهرمانان با درخشش دروگبا به دست آمد. گل فوق‌العاده او که روی یک ضربه سر به دست آمد بازی را به پنالتی کشاند تا آبی‌پوشان لندنی در نهایت بایرن را مغلوب کنند و قهرمان شوند.

تگ ها


فینال لیگ قهرمانان اروپا تاتنهام UEFA Champions League فوتبال