عصبانی، خسته و کلافه؛ جدایی قطعی امباپه از PSG

در جریان بازی پی اس جی و برست اتفاقی رخ داد که حکایت از دلزدگی کیلیان امباپه از لوشامپیونا داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن شنبه شب در چارچوب هفته بیست و یکم لوشامپیونه و در ورزشگاه پارک ده پرنس میزبان برست بود و در نهایت موفق شد این تیم را با نتیجه دو بر صفر از پیش رو بردارد. کیلیان امباپه در دقیقه ۳۲ و تیلو کرر در دقیقه ۵۳ موفق شدند گل‌های تیم خود را به ثمر برسانند.

لیونل مسی به دلیل ابتلا به کرونا و نیمار به دلیل مصدومیت در این دیدار غایب بودند.

درغیاب این دو فوق ستاره بازهم این امباپه بود که برای پی اس جی درخشید در حالی که دیگر چیزی تا اتمام قراردادش نمانده و همه چیز حاکی از آن است که او به رئال مادرید خواهد رفت ولی پاری‌سن‌ژرمن که نمی‌خواهد کیلیان امباپه را از دست بدهد، قرارداد جدیدی را به او پیشنهاد داده است.

بر اساس ادعای سایت فوت مرکاتو فرانسه؛ باشگاه پاری‌سن‌ژرمن در تازه‌ترین تلاش خود، پیشنهادی دو ساله به امباپه ۲۳ ساله داده و در تلاش است تا با تمدید قرارداد این بازیکن مانع پیوستن او به رئال مادرید شود. طبق گزارش این رسانه فرانسوی؛ کیلیان قصد ندارد تا پیش از پایان فصل جاری در خصوص آینده حرفه‌ای خود تصمیم‌گیری کند.

باشگاه رئال مادرید در روزهای پایانی نقل‌وانتقالات تابستانی اخیر سه پیشنهاد برای به خدمت گرفتن امباپه به PSG داد که همگی از جانب این باشگاه فرانسوی رد شد. رئالی‌ها که در آخرین تلاش خود پیشنهادی ۲۰۰ میلیون یورویی به پاریسی‌ها دادند، حالا می‌توانند با این ستاره فرانسوی به طور قانونی وارد مذاکره شوند و پیش‌قرارداد امضا کنند تا او را در تابستان آینده به‌عنوان بازیکن آزاد به خدمت بگیرند.

در جریان بازی برابر برست اما اتفاقی رخ داد که نشان داد امباپه دیگر تمایل خود برای بازی در لیگ فرانسه را از دست داده است. دقیقه ۳۴ بازی بود که رونال پیر گابریل داور بازی به کیلیان امباپه کارت زرد نشان داد تا باعث خشم ستاره فرانسوی شود.

امباپه که کارت زرد را باور نداشت، با عصبانیت فریاد زد:« این صحنه چطور کارت زرد داشت؟ چنین چیزی چطور ممکن است؟ تو اصلا داوری بلد نیستی. در این لیگ همیشه شرایط اینطور است. همیشه همین اتفاقات تکراری... تو دقیقا کنار ما بودی و چطور توانستی به من کارت بدهی؟»

در واکنش به این عصبانیت شدید امباپه، جبرئیل سیسه ستاره سابق لیورپول و تیم ملی فرانسه به "Le۱۰Sport" گفت:« مشخص است که امباپه انگیزه اش برای بازی در لوشامپیونا را از دست داده و می خواهد برود. رویای او رئال است و در پایان فصل به عنوان بازیکن آزاد این شانس را دارد تا به آرزویش برسد.

پیشنهاد قرارداد کوتاه مدت پی اس جی به کیلیان؟ اگر پی اس جی قصد حفظ او را دارد، چرا قرارداد کوتاه مدت؟  این مرا آزار می دهد چرا که دوست دارم کیلیان طولانی مدت در پی اس جی بماند. فکرهم نمی کنم کیلیان این پیشنهاد را قبول کند و معتقدم جدا خواهد شد.»

امباپه فصل جاری در ۲۷ بازی توانسته ۱۹ گل به ثمر برساند و ستاره اول تیمش تا به اینجای فصل است. او کمتر از یک ماه دیگر باید در بازی رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان پی اس جی را برابر رئال همراهی کند و امید اول پاریسی ها خواهد بود.

تگ ها


پاری سن ژرمن کیلیان امباپه فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال