الهلال مثل مایکروسافت و گوچی است!

نویسنده روزنامه العرب اعتقاد دارد که الهلال در مسیری قرار گرفته که می‌تواند این باشگاه را به تیمی در حد رئال مادرید و بارسلونا تبدیل کند!...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، موفقیت های الهلال و قهرمانی این تیم در آسیا، همچنان مورد توجه رسانه های عربی قرار دارد. محمد الساعد نویسنده روزنامه معروف روزنامه العرب در مطلبی به تعریف و تمجید از مدیریت الهلال پرداخته که در راه تبدیل شدن به یک برند در حد اپل و مایکروسافت است. متن این نویسنده عربی را در زیر می خوانیم:

داستان باشگاه الهلال ربطی به پول یا نفوذ ندارد، چه بسا اکثر باشگاه های عربستانی حداقل در منطقه ای که در آن بازی می کنند، دارای پول و نفوذ هستند. داستان قدیمی است و ایمان هواداران الهلال به عنوان یک ارزش اجتماعی تلقی می شود. کمتر باشگاهی در سطح قاره وجود دارد که شبیه الهلال باشد.

برای الهلال به عنوان یک موسسه بیش از پنج دهه پیش آغاز شد، توسعه یافت و با شرایط ورزش در کشور عربستان تعامل داشت، اما هیچ کس در الهلال تسلیم نشد. بسیاری از شایعه سازان می گویند کسانی هستند که الهلال را از پشت پرده هدایت می کنند. اما زمان مشخص کرد که افراد رفتنی هستند و چیزی پایدار نخواهد بود ولی چه کسی الهلال را بیش از ۵۰ سال حمایت کرده و به اینجا رسانده است؟

شاید در جوانی چنین داستان‌هایی را باور می‌کردیم، اما اکنون می‌بینیم که یک برند جدید در پرتو چالش‌ها و رقابت شدید در حال رشد و بزرگ شدن است و هرکسی که پشت این برند باشد به عنوان یک موسسه منضبط، حرفه‌ای و محترم و مانند بسیاری از نهادهای سراسر جهان کار می‌کند. الهلال، سرنوشت خود را دارد، بخت و اقبال خود را دارد، برنامه هایش، کارها و موفقیت هایش را دارد.

حقیقتی که نباید از آن چشم پوشی کنیم این است که الهلال تیمی بود که در دهه هفتاد و هشتاد در کنار الاتحاد، الاهلی و النصر تلاش می کرد، می توانست مانند خیلی از تیم ها، تیمی پرحاشیه و معمولی باقی بماند. اما مسیر ویژه‌ و متفاوتی نسبت به بقیه تیم ها ایجاد کرد که آن را به ماندن در اوج یا نزدیک به آن سوق داد.

در چهار دهه، الهلال به موجودی زنده تبدیل شده است که می‌خواهد شنیده شود، آرزوهایی برای ساختن دارد و جایگاهی برای احترام دارد.

امروز، الهلال آماده ترین باشگاه برای انطباق با چشم انداز ورزشی با تمام اهداف جهانی خود است. الهلال در واقع آماده است تا یک نیروی ویژه عربستانی در دنیای رو به رشد ورزش باشد، که تقریباً در سراسر جهان تأثیر گذار است. الهلال در مسیری قرار دارد تا مانند تیم های بارسلونا، رئال مادرید و پاری سن ژرمن باشد و به همین دلیل ارزش بازار آن به طرز سرسام آوری دو برابر خواهد شد و الهلال را برترین باشگاه خاورمیانه و یکی از برجسته ترین باشگاه های جهان تبدیل خواهد کرد. با پرورش هزاران استعداد به درآمدهای فوق العاده ای دست خواهد یافت که در سیستم کاری و پروژه های آتی آن منعکس خواهد شد. این مدیریت باشگاه با ذهنیت تبدیل تیم به شرکت هایی مانند «اپل» و «مایکروسافت» پیش می رود.

آنچه امروز در حال رخ دادن است، ساخت یک «مارک و برند» به نام الهلال است که با سرعتی فوق‌العاده راه خود را نه در عربستان و منطقه، بلکه در سراسر جهان مانند کوکاکولا، گوچی و مرسدس بنز باز می‌کند.

تگ ها


الهلال عربستان فوتبال جهان عربستان سعودی فوتبال