احتمال سلب میزبانی مقدماتی جام جهانی از لبنان

رئیس فدراسیون فوتبال لبنان احتمال سلب میزبانی از این کشور در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را رد نکرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالیکه کنفدراسیون فوتبال آسیا حق میزبانی تیم ملی سوریه را در مسابقات مقدماتی جام جهانی از این کشور گرفت، حالا رئیس فدراسیون فوتبال لبنان نیز از در نظر گرفتن تمهیدات لازم در صورت رخ دادن اتفاق مشابه برای آنها خبر داد.


هاشم حیدر رئیس اتحادیه فوتبال لبنان روز گذشته در گفتگویی اعلام کرد که مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا با مکانیزم رفت و برگشت برگزار می شود و خبری از انجام این بازی ها به صورت متمرکز نخواهد بود.


قرعه کشی مرحله سوم و تعیین کننده مسابقات مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا روز پنج شنبه برگزار شد و طی آن لبنان به همراه تیم های ایران، کره جنوبی، امارات متحده عربی  عراق و سوریه در گروه A قرار داد.


 حیدر با رد شایعات در مورد برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا تأکید کرد: این بازی ها توسط اتحادیه بین المللی فوتبال فیفا برگزار می شود و برای آن نیز، روزهای خاصی به عنوان فیفا دی اختصاص داده شده و برگزاری متمرکز بازی ها مجاز نیست چرا که در این صورت بازی ها تنها چند روز به طول می انجامد ولی مطابق قوانین فیفا، باید بازی ها در فیفا دی برگزار شود.


حیدر که یکی از اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته انجمن های ملی در فیفا است افزود که لبنان در این رقابت ها، به بازی در خانه متعهد است و ورزشگاه رفیق حریری به عنوان تنها مکان برگزاری مسابقات تیم ملی این کشور در نظر گرفته شده است.


وی خاطرنشان کرد: ورزشگاه رفیق حریری به کار تعمیر و نگهداری نیاز دارد تا بتواند از مسابقات مقدماتی جام جهانی که در سپتامبر آینده آغاز می شود، میزبانی کند. خبر برگزاری بازی های ما در استادیوم کمیل شمعون به هیچ وجه صحت ندارد و ما فقط ورزشگاه رفیق حریری را به عنوان میزبان بازی هایمان در نظر داریم.


هاشم حیدر در پایان با اشاره به محرومیت اعمال شده توسط فیفا علیه تیم ملی سوریه مبنی بر برگزاری بازی های خانگی در کشور ثالث و احتمال تکرار این اتفاق برای لبنان گفت: من گزینه برگزاری بازی های خانگی مان در یک کشور بی طرف را رد نمی کنم. در صورتی که لبنان به دلایل اضطراری از برگزاری بازی های خانگی محروم شود، یک طرح جایگزین در نظر داریم و آن، برگزاری بازی هایمان در یک کشور عربی است.

تگ ها


فوتبال جهان لبنان فوتبال