سوریان در آمریکا مربی هادی ساروی می‌شود

در صورت اعزام تیم ملی به آمریکا، هادی ساروی با هدایت قهرمان ۷ مداله کشتی ایران مقابل حریف آمریکایی‌اش قرار خواهد گرفت....

وی همچنین به تازگی اعلام کرده فدراسیون کشتی آمریکا در ایمیلی بابت معطلی در سفارتخانه که به شدت مورد انتقاد رئیس فدراسیون کشتی قرار گرفته بود، از فدراسیون ایران عذرخواهی کرده است.

پیش از این فدراسیون کشتی آمریکا در جریان برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو از تیم ملی آزاد ایران دعوت به عمل آورد که با حضور در آمریکا مسابقه دوستانه‌ای بین دو تیم برگزار شود.

همچنین آمریکایی‌ها از ایران خواستند که هادی ساروی را همراه خود به این کشور بیاورند. آنها در رشته فرنگی مدعی جهانی نیستند و تنها ملی‌پوش ۹۷ کیلوگرم آنها توانست در مسابقات جهانی اسلو روی سکوی سومی قرار بگیرد.

با توجه به اینکه تنها یک فرنگی‌کار ایران قرار است در آمریکا روی تشک برود، بنابراین کادرفنی تیم ملی به این رقابت‌‌ها اعزام نمی‌شود و حمید سوریان نایب‌ رئیس فدراسیون کشتی که در این سفر حضور دارد، هادی ساروی را در این مبارزه کُچ خواهد کرد.

کادرفنی تیم ملی آزاد هنوز لیست قطعی مسافران آمریکا را اعلام نکرده اما به نظر می‌رسد علیرضا سرلک در ۵۶ کیلو، مجید داستان در ۶۱ کیلو، رحمان عموزاد در ۶۵ کیلو، عرفان الهی در ۷۰ کیلو، یونس امامی در ۷۴ کیلو، محمد نخودی در ۷۹ کیلو، حسن یزدانی در ۸۶ کیلو، کامران قاسم‌پور در ۹۲ کیلو، مجتبی گلیج در ۹۷ کیلو و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی را در سفر به آمریکا همراهی کنند.

این مسابقه دوستانه قرار است ۲۳ بهمن برگزار شود.

تگ ها


محمدهادی ساروی کشتی فرنگی حمید سوریان کشتی