آرسنال 2 – 0 چلسی؛ توپچی‌ها فاتح دربی لندن شدند +ویدئو

شاگردان امری فاتح دربی لندن شدند....

از هفته بیست و سوم لیگ برتر انگلیس، آرسنال در خانه میزبان چلسی بود که در نهایت موفق شد از سد حریف قدرتمند خودش بگذرد.

به گزارش مدال، از هفته بیست و سوم لیگ برتر انگلیس آرسنال در ورزشگاه امارات میزبان چلسی بود که در نهایت موفق شد از سد حریف قدرتمند خودش بگذرد.

دو تیم در حالی گام به این دیدار گذاشتند که سخت به سه امتیاز این دیدار احتیاج داشتند و برای اینکه از کورس قهرمانی عقب نمانند برای برد تلاش می‌کردند.

نیمه اول را باید به طور کامل به نام آرسنال نامید. توپچی‌های لندن از دقیقه یک به سمت دروازه چلسی حجوم بردند و چند موقعیت بسیار خطرناک را روی دروازه این تیم خلق کردند که با خوش شانسی و البته درخشش دروازه‌بان چلسی از دست رفت.

اما دقیقه 14 گل اول آرسنال به ثمر رسید. حرکت استثنایی لاکازت در محوطه جریمه مدافعان چلسی را بهم ریخت و بعد از یکی دو دریبل عالی،  با یک شوت پرقدرت طاق دروازه آبی‌پوشان ر ا فرو ریخت. آرسنال که در ورزشگاه خانگی خود بازی می‌کرد، بعد از به ثمر رسیدن گل باز هم دست از حمله بر نداشت و مدام به دنبال زدن گل دوم بود.

پاس دیدنی و دقیق سوکراتس در دقیقه 39 به کوشیلنی رسید که بعد از برخورد با کتف این بازیکن با خوش شانسی وارد دروازه چلسی شد تا اختلاف به عدد دو برسد. تنها موقعیت خطرناک چلسی در آخرین دقیقه نیمه اول به وجود آمد که ضربه مارکوس آلونسو با بدشانسی به تیر دروازه آرسنال برخورد کرد.

نیمه دوم هم با حملات شاگردان امری آغاز شد و در بیست دقیقه ابتدایی نیمه دوم، توپ و میدان در اختیار آرسنال بود و حتی در دو صحنه هم می‌توانستند به گل سوم برسند که با بی‌دقتی بازیکنان این تیم از دست رفت.

امری که از نتیجه بدست آمده راضی به نظر می‌رسید در دقیقه 68 آرون رمزی و لاکازت را از بازی بیرون کشید و ایووبی و نیلز را به جای آنها به میدان فرستاد تا بتواند بازی را مدیریت کند و پیروزی را از دست ندهد. در طرف مقابل ساری، اولیویر ژیرو را به جای ویلیان به میدان فرستاد تا بتواند نتیجه دیدار را تغییر دهد.

کمی از  سرعت و تب‌و‌تاب این دیدار کاسته شده بود و دو تیم کمی خسته به نظر می‌رسیدند. البته آرسنال که با دو گل از حریف خود پیش افتاده بود و نتیجه ایده‌آل خود را کسب کرده بود بیشتر به دنبال حفظ نتیجه بود تا زدن گل سوم به چلسی. دقیقه 80 پدرو جای خود را به هادسون اودوی داد تا نیروی تازه نفس بتواند اختلاف را برای چلسی کم کند.

در ادامه موقعیت خطرناکی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد تا توپچی‌های لندن بتوانند با برد در این دیدار، با 44 امتیاز جای منچستر یونایتد را در رده پنجم جدول بگیرد و اختلاف خود را با چلسی که تیم چهارم جدول می‌باشد به عدد سه برساند.

تگ ها


ویدئو آرسنال چلسی لیگ برتر فوتبال