ایمانی: پرسپولیس نباید قهرمان معرفی شود

هافبک تراکتور مدعی است در شرایط کنونی ادامه لیگ ضروری نیست و با نگرانی خانواده‌ها همراه شده است....

به گزارش "ورزش سه"، اکبر ایمانی جزو محبوبترین بازیکنان تراکتور محسوب می‌شود که توانسته علیرغم حضور ستاره‌های بزرگی چون مسعود شجاعی و اشکان دژآگه نمایش درخشانی از خود در ترکیب این تیم به جا بگذارد. هافبک موفق تراکتور در این فصل با توجه به تعطیلی لیگ و ویروس کرونا اعتقاد دارد که برگزار مسابقات به صلاح نیست.

وی درباره اینکه تعطیلی لیگ با توجه به اختلاف امتیازی پرسپولیس در صدر و رقابت دیگر تیم‌ها برای سهمیه و فرار از سقوط به چه شکل خواهد بود گفت: درست است اما چند هفته مانده و نمی‌توان قهرمان را معرفی کرد. به نظرم چهار تیم به آسیا بروند و دو تیم لیگ یکی هم اضافه شوند. این ویروس همه را می‌کشد و شوخی هم ندارد و ما تمرین کنیم و مشکلی پیش بیاید چه کسی مسوولیت را قبول می‌کند؟ می‌گویند بدون هوادار اما مگر ما بازیکنان آدم نیستیم و ویروس بازیکنان را مگر می‌شناسد که به سراغ آنها نیاید؟ مگر دیبالا و مالدینی و بقیه را شناخت و به سمت آنها رفت؟ فوتبال مگر از جان انسان‌ها مهمتر است؟

هافبک تراکتور در خصوص اینکه اگر شرایط تیمش متفاوت بود و آنها در صدر جدول قرار داشتند آیا این موضوع را قبول می‌کرد که بدون معرفی قهرمان لیگ پایان یابد گفت: من قبول ندارم در شرایط کنونی قهرمان را معرفی کنند. ۹ هفته مانده و هیچ چیزی در فوتبال مشخص نیست. شرایط ما را در فصل گذشته ببینید؟ در این مقطع از لیگ در فصل گذشته ما شانس اول قهرمانی بودیم اما اتفاقاتی رخ داد که همه چیز تغییر کرد و قهرمانی از دست رفت. مشخص نیست در این ۹ هفته چه اتفاقاتی بیفتد و آیا پرسپولیس بتواند این فاصله را هم حفظ کند. 

اکبر ایمانی درباره شرایط تراکتور و اینکه رفته رفته با شخصیت‌تر رقابت‌ها را دنبال می‌کنند گفت: ما تیم پرهواداری هستیم و برخی اوقات اتفاقاتی می‌افتد و شاید از نظر نتیجه نتوانستیم انتظارات را برآورده کنیم. هواداران ما بی نظیر هستند و در سرما و گرما کنار ما هستند. درخواست من اما این است که همه در کنار هم و متحد باشیم تا تیم را قهرمان کنیم و حق‌مان هم هست. پارسال یک اتفاقی افتاد که هنوز سردرد دارم و نمی‌دانم چرا به آن شکل قهرمانی را از دست دادیم. 

وی در واکنش به اینکه فصل گذشته چرا به آن شکل قهرمانی را از دست دادند گفت: ما تمامی رقبا را درخانه بردیم. استقلال و سپاهان و پدیده را در خانه برده بودیم و تیم‌های باقی مانده سپیدرود، پیکان و پارس جنوبی و ... بودند و اصلا تصور می‌کردیم که کار تمام شده و قهرمان هستیم و نمی‌دانم چرا آنطور شد. باور می‌کنید از آن موقع تاکنون هیچکس نتوانسته این موضوع را هضم کند و برای خودمان هم سخت است. یک اتفاقاتی که نمی‌دانم اسم آن را چه بگذاریم. کلا بدشانس هستیم و حداقل تاکنون باید دو بار قهرمان می‌شدیم و ببینید در آستانه قهرمانی‌ها چه اتفاقاتی می‌افتد؟ مثل آن دوره مقابل نفت تهران و پارسال هم به آن شکل.

هافبک تراکتور درباره حضور نفرات ستاره در خط میانی این تیم گفت: من از صنعت نفت به تراکتور آمدم و به آرزوی بچگی‌ام رسیدم. وقتی به این تیم آمدم در کنار بازیکنانی مثل اشکان، مسعود و حاج صفی بازی کردن فوق العاده است. بازی در کنار سه کاپیتان تیم ملی واقعا کیف می‌دهد و انگیزه را بالا می‌برد. الان تراکتور خیلی باشخصیت شده و ببینید از همه حیث فوق العاده است.

وی ادامه داد: از وقتی آقای زنوزی آمده یک باشگاه واقعا حرفه‌ای هستیم. مثلا شاید موضوع پیراهن یک چیز عادی باشد اما همین که ایشان برای آن ارزش قائل است و برند خوبی برای تیم در نظر گرفته که مدت‌ها آرزوی هر تیمی است خود به خود انگیزه را افزایش می‌دهد. ایشان واقعا عرق این تیم و این خطه را دارد و تمام تلاشش را معطوف به همین موضوع کرده تا هواداران را خوشحال کند. امیدوارم همه از ایشان حمایت کنند و جوری نشود که حواشی ناخواسته باعث دلسرد شدن ایشان و دیگر بازیکنان شود. یک نفر آمده و از جیب خودش برای آذربایجان و تیم تراکتور خرج می‌دهد باید حمایت لازم را صورت دهند تا به آن هدف اصلی برسیم. مسلما حاشیه سازی در این راه می‌تواند ضمن دلسرد کردن باعث دور شدن از هدف مان نیز شود.

اکبر ایمانی که در کنار بازیکنانی همچون پیام صادقیان، احسان پهلوان، کاوه رضایی، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد غریبی و ... به فوتبال وارد شد درباره سرنوشت‌های عجیبی که برای هر کدام آنها شکل گرفته گفت: ابتدا باید این را بگویم که واقعا پیام حیف شد. فقط باید افسوس خورد برای این استعداد بزرگ که سرنوشتش به این شکل پیش رفت. او قطعا می‌توانست فوتبالیست بزرگی شود و در اروپا چهره شاخصی برای ایران شود.  تیم فوق العاده‌ای آن زمان بودیم و واقعا آرزو داشتیم که به سطح بالایی برسیم. فوتبال البته بیشتر شانس است و باید در کنار آن زحمت کشید. من از اتفاقاتی که برایم افتاد راضی هستم چرا که در تیمی بازی می کنم که آن را دوست داشتم و قلبا آن را آرزو می‌کردم.

وی درباره تغییر پست‌هایی که در این فصل داشته نیز گفت: سرمربی صلاح بداند هر جا بازی می کنم و ما یک تیم هستیم برای موفقیت می‌جنگیم و حتی اگر بخواهد گلر هم بازی می کنیم. ما دوست داریم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم و دوست دارم یک قهرمانی با تراکتور در کارنامه داشته باشم. قطعا در عمر فوتبالی‌ام به این خواسته خواهم رسید. هواداران به من لطف دارند و به من اکبر غیرت می‌گویند و اینکه می‌دانند چه کسی برای آنها زحمت می‌کشد و تلاش می‌کند برای من کافی است. من هنوز خوب و آن چیزی که در نظرم است بازی نکردم و امیدوارم بتوانم خیلی بهتر از این بازی کنم و در کنار هم روزهای خوبی را رقم بزنیم.

ایمانی در پایان نیز گفت: باز هم باید بگویم همه الان نگران هستند و خیلی از باشگاه‌ها نامه زدند که لیگ تعطیل شود. اگر اتفاقی بیفتد چه جوابی برای خانواده‌ها خواهند داشت. بابا به خدا قسم در این شرایط نمی شود. ما هم دوست داریم فوتبال انجام شود و زندگی ما فوتبال است اما امیدوارم در شرایط مناسبی این بازی‌ها انجام شود.

تگ ها


تراکتور اکبر ایمانی