ترابی؛ رکورددار بازی برای پرسپولیس (گزارش)

مهدی ترابی بیشترین دقایق بازی برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا را انجام داده است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم پرسپولیس هفتمین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را در حالی برگزار کرد که ۴ بازیکن از این تیم در تمام بازیها به میدان رفته‌اند: عیسی آل کثیر، وحید امیری، مهدی ترابی و امید عالیشاه. این در حالی است که شهریار مغانلو و محمدحسین کنعانی زادگان به همراه احسان پهلوان نیز فرصت دستیابی به این رکورد را داشتند اما غیبت در بازی آخر، فرصت دستیابی به این آمار را از آنها سلب کرد.

نکته جالب اینکه در فهرست پرسپولیس تنها ۴ بازیکن بیشتر از ۵۰۰ دقیقه در زمین حضور یافتند: حامد لک، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی ترابی و وحید امیری. امیری در سه منطقه مختلف یعنی دفاع کناری، هافبک کناری و مهاجم سایه به میدان رفت.

در مجموع ۲۳ بازیکن برای پرسپولیس در آسیا بازی کرده‌اند. این در شرایطی است که حامد پاکدل و رضا اسدی جزو خریدهای جدید پرسپولیس هستند و اگر یحیی از دیگر بازیکنان جدیدش هم استفاده کند، تعداد بازیکنان استفاده شده در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ به ۲۸ نفر خواهد رسید.

* در خط دروازه حامد لک ۵۴۰ دقیقه به میدان رفته و تنها در یک بازی غایب بوده است. در این بین تیمهای الریان، گوای هند و الوحده توانستند دروازه لک را باز کنند. او در دیدار مقابل گوآ نیمکت نشین بود و در غیابش بوژیدار رادوشویچ موفق به کلین شیت شد.

* در خط دفاعی، کنعانی باوجود جدایی و غیبت در یک بازی همچنان رکورددار است. او پیش از این تنها ۱۸ دقیقه از بازیهای پرسپولیس را از دست داد و اگر راهی الاهلی نمی‌شد، حالا به رکورد ۶۰۰ دقیقه بازی می‌‌رسید. در رتبه دوم، سیامک نعمتی حضور دارد که در پست دفاع راست عملکرد درخشانی داشته و در مقابل استقلال هم موفق نشان داد. پس از نعمتی نام سیدجلال حسینی دیده می‌شود که در صورت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی، میتواند مدافع سابق سرخپوشان را پشت سر بگذارد.

* اگرچه احمد نوراللهی در لیگ برتر بیشترین دقایق حضور را داشته اما در آسیا وضعیتش چندان مطلوب نیست و تنها ۲۶۸ دقیقه بازی را به خود اختصاص داده است. در بین بازیکنان خط میانی مهدی ترابی با ۵۶۶ دقیقه بازی صدرنشین است و پس از او به صورت مشترک احسان پهلوان و امید عالیشاه در جایگاه دوم هستند. پهلوان پیش از این در تمام بازیهای پرسپولیس بازی کرده بود اما این بار روی نیمکت نشست.

* در بین بازیکنان خط حمله، وحید امیری ۵۳۳ دقیقه بازی انجام داده که البته باید توجه کرد بیش از نصف آن را در پست دفاع چپ سپری کرد. آل کثیر با ۳۷۹ دقیقه دوم است و شهریار مغانلو در جایگاه سوم قرار دارد. عبدی در آسیا تنها ۱۴۳ دقیقه بازی کرده و برای پیشی گرفتن از مغانلو باید تیمش را تا فینال بالا ببرد و در ترکیب قرمزها بازی کند.

تگ ها


پرسپولیس تهران مهدی ترابی