معتوق: خوشحالی اسکوچیچ لبنان را بازنده کرد

حسن معتوق، کاپیتان تیم ملی لبنان، معتقد است پس از دریافت گل اول تحت تاثیر خوشحالی ایرانی‌ها و اسکوچیچ قرار گرفته‌اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لبنان تیمی بود که علی‌رغم انتظار دردسر بزرگی برای تیم ملی ایران به وجود آورد و این تیم حتی تا آستانه پیروزی مقابل یوزها هم پیش رفت اما لبنانی‌ها در وقت‌های اضافه دو گل خوردند تا تمام زحمات‌شان از بین برود. حسن معتوق کاپیتان لبنان در گفت‌و‌گو با پایگاه الاخبار لبنان در خصوص شکست تلخی که لبنان مقابل ایران تجربه کرد و همچنین تاثیر شادی به خصوص اسکوچیچ صحبت کرد.

*شکست برابر ایران تقصیر سرمربی نیست
بعضی‌ها می‌گویند هاسیک سرمربی ما مقابل ایران اشتباه کرد، اما به اعتقاد من او اشتباهی در این مسابقه نداشت و اشتباهی ندیدم. در این بازی تمرکز خودمان را از دست دادیم، البته اگر پیروز از زمین بیرون می‌آمدیم کسی از اشتباهات‌مان صحبت نمی‎کرد.

*اسکوچیچ تمرکز لبنان را برهم زد
برابر ایران هجومی بازی نکردیم و به دنبال حفظ برتری یک گُله بودیم اما تمرکز خودمان را در ۵ دقیقه پایانی از دست دادیم. شاید اگر ربیع عطایا وارد میدان می‎شد یا از یک بازیکن مرکزی استفاده می‎‌کردیم نتیجه متفاوت بود. این جزئیات ممکن است درست باشد یا غلط. تحت تأثیر جوی قرار گرفتیم که ایرانی‎ها ایجاد کردند و خصوصا کاری که مربی آنها بعد از زدن گل اول انجام داد و آن طور خوشحالی کرد. شاید این مسئله باعث شد تمرکزمان را از دست بدهیم البته به نظر من نباید مربی را سرزنش کنیم.

*تلخ‌ترین شکست را مقابل امارات داشتیم
 نمی‎توانم پنهان کنم که بیشتر از هر مسابقه دیگری از شکست برابر امارات ناراحت شدم، چرا که هیچ‎گاه تاکنون امارات را به این بدی ندیده بودیم و این بدترین تیم ملی اماراتی است که با آن روبه‌رو شده‎ایم اما سه امتیاز را واگذار کردیم، در حالی که فوتبال زیبایی بازی کردیم و موقعیت‌های زیادی ساختیم که تبدیل به گل نشد و پنالتی مشکوکی که علیه ما اعلام شد تا سه امتیاز دزدیده شود.

*حساب ایران و کره جنوبی از باقی تیم‌ها جداست
 این نسل طلایی فوتبال لبنان است و رسیدن همزمان به مرحله نهایی جام ملت‎های ۲۰۱۹ و دور نهایی مرحله انتخابی جام جهانی برای لبنان بی‌سابقه بوده است. این نتیجه ترکیبی از جوانی و تجربه در کنار هم است. دلیل اصلی آن تلاش بازیکنان توانمند و کادر فنی شایسته است که این شرایط را ایجاد کرده‌اند و همه به این تیم افتخار می‎کنند. در گروه ما رقابت اصلی بین امارات، سوریه، عراق و لبنان است. جایگاه ایران و کره‌جنوبی متفاوت است و ما این مسئله را به خوبی می‎دانیم.

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران دراگان اسکوچیچ لبنان فوتبال