مطهری: سیدجلال باید الگو باشد

مربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به عملکرد این تیم مقابل پیکان تهران گفت: سیدجلال حسینی بار دیگر نشان داد می‌تواند الگوی ممتازی برای فوتبالیست‌ها باشد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، حمید مطهری با اشاره به عملکرد این تیم در کسب پیروزی سه بر یک مقابل پیکان تهران و بازی پیش روی سرخپوشان پایتخت مقابل شاهین شهرداری بوشهر، در خصوص وضعیت بازیکنان این تیم نظیر وحید امیری ، علیرضا بیرانوند و مهدی عبدی صحبت کرد. دستیار یحیی گل محمدی در پرسپولیس با صحبت از انگیزه بالای سیدجلال حسینی از او به عنوان یک الگوی ممتاز برای فوتبالیست های ایرانی یاد کرد.

مطهری با اشاره به این موارد در خصوص حاشیه های اخیر بوجودآمده پیرامون بازیکنان این تیم نیز صحبت کرد که در پی می خوانید:

بعد از چهارماه خیلی خوب بودیم

مربی پرسپولیس درباره عملکرد این تیم مقابل پیکان تهران گفت: وقتی یک تیم چهار ماه بازی رسمی انجام نمی دهد قطعا دچار افت می شود. پرسپولیس هم از این قاعده مستثنی نبود. شرایط کاملا متفاوتی را برای بازی با پیکان تجربه کردیم اما با زحماتی که در هفته های اخیر کشیده بودیم توانستیم نتیحه خیلی خوبی را با برد سه بر یک مقابل پیکان کسب کنیم. با توجه به این چهار ماه تعطیلی به بازیکنان تیم نمره خیلی خوب باید داد.

از لحاظ فوتبالی بهتر می شویم

مطهری راجع به بازی شنبه هفته آینده پرسپولیس با شاهین شهرداری بوشهر اظهار داشت: هر بازی حکم یک فینال را دارد. حریفان پرسپولیس شرایط خاص خودشان را دارند و ما خیلی خوب می دانیم برای گرفتن امتیاز وارد زمین می شوند. از هیچ تلاشی دست بر نمی داریم و برای بردن شاهین به میدان می رویم آنها تیم یکدست و منظمی هستند که اگر حواس‌مان را جمع نکنیم می توانند ایجاد خطر کنند.

مصدومیت امیری به خاطر استارت های انفجاری است

وی راجع به آسیب دیدگی وحید امیری نیز صحبت کرد و گفت: او بازیکن سرعتی است. استارت های انفجاری می زند و این موضوع باعث می شود چنین بازیکنانی با آسیب دیدگی های اینچنین روبرو شوند. امیری هم مثل تمام بازیکنان سرعتی دنیا با این مشکل مواجه شد. او جزو آماده ترین بازیکنان ما است که متاسفانه نمی تواند چند بازی حضور داشته باشد. امیدوارم او و محمد انصاری خیلی زود به جمع بازیکنان اضافه شوند.

ذخیره طلایی باید خودش را قوی کند

مطهری درباره عملکرد مهدی عبدی که به عنوان بازیکن تعویض وارد زمین شد و توانست نمایش درخشانی با دو گل زده مقابل پیکان داشته باشد تاکید کرد: همیشه سعی می کنیم کار تیمی و گروهی را در تمرینات مرور کنیم. تمام بازیکنان نیز برایمان ارزشمند هستند و سعی می کنیم بیشترین کارایی را از آنها داشته باشیم. عبدی در ابتدای یک مسیر سخت است که باید حواسش را جمع کند.

وی تصریح کرد: عبدی باید خودش را از لحاظ تاکتیکی قویتر کند. قبلا هم گفته ام نباید غرق دو گلی که زده است شود. این تازه ابتدای گلزنی هایش است و قطعا می تواند با ادامه مسیر پیشرفت خود به بازیکن محکم تری تبدیل شود. او به عنوان بازیکن دخیره آمد و خیلی هم خوب درخشید اما نیاز به تقویت دارد.

سیدجلال باید الگوی ممتاز جوانان شود

مطهری با اشاره به عملکرد قابل قبول تمام بازیکنان این تیم در طول تمرینات تصریح کرد: وقتی در دقیقه ۹۰ می بینید که سید جلال حسینی با آن همه تجربه به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین می شود و آماده هر کمکی به تیمش است باید هم مورد ستایش قرار بگیرد. او یک رهبر و کاپیتان واقعی است.  همیشه به مجموعه نگاه می کند نه منافع شخصی‌اش. وقتی هم وارد زمین شد یک دفع توپ مناسب در همان چند دقیقه داشت. باید الگوی ممتازی برای فوتبالیست ها باشد که چنین جدی و محکم حاضر است در هر شرایطی کارش را دنبال کند.

در جریان جزئیات قرارداد بیرانوند نیستم

مربی پرسپولیس راجع به جدایی علیرضا بیرانوند از پرسپولیس نیز صحبت کرد و گفت: در جریان جزئیات قراردادی که او با باشگاه فصل آینده اش انتورپ امضا کرده نیستم. بیرانوند گلر بزرگی برای پرسپولیس و تیم ملی است. قطعا همه تیم ها آرزو می کنند چنین دروازه بانی داشته باشند. او نیز مثل یک فوتبالیست حرفه ای برخورد می کند و تمام تلاش خود را برای جایگاه فردی و تیمی اش دنبال می کند. من مطمئن هستم بیرانوند در فوتبال اروپا هم می تواند با تکیه بر پشتکار و توانی که دارد موفق ظاهر شود.

بازیکنان بی‌حاشیه پرسپولیس، حق خودشان را می خواهند

مطهری درباره اعتراضی که اخیرا برخی بازیکنان پرسپولیس نسبت به عدم دریافت مطالبات خود داشته اند تاکید کرد: مشکلات مالی برای تمام باشگاه ها وجود دارد. به هر حال اگر بازیکنان و مربیان به این موضوع گلایه می کنند حق‌شان را می خواهند اما شما می بینید که این مسائل، هیچ تاثیری در عملکرد آنها نداشته است و آنها هر روز برای بردن تلاش می کنند. هرگز ندیده ام در طول تمرین حتی برای یک ثانیه به این مسائل توجه کنند که این نشان می دهد بازیکنان بزرگی داریم.

همه را می خواهیم؛ بازیکن جدید هم معرفی نکرده ایم

وی راجع به لیست بازیکنان فصل آینده پرسپولیس نیز خاطرنشان کرد: چند روزی است شایعاتی درباره لیست خرید وجود دارد که باید بگویم هیچ شخصی را در لیست خرید برای فصل آینده قرار نداده ایم. هدفمان صرفا تمرکز روی ادامه بازی ها در فصل جاری است. حرفه ای نیست که درباره شایعات صحبت های زیادی شود. همه بازیکنان فعلی را برای فصل آینده می خواهیم اما این موضوع به قرارداد آنها با باشگاه نیز بستگی دارد.

برد مقابل پیکان تقدیم به هواداران 

مطهری در پایان خاطرنشان کرد: دوست داشتم برد مقابل پیکان را تقدیم هوادارانی کنم که در ورزشگاه نبودند اما می دانم قلب هایشان با پرسپولیس است. آنها همیشه به ما لطف دارند و انرژی مثبتشان همراه تیم است.

بیشتر بخوانید:
واکنش تند پرسپولیسی‌ها به توافق تیم ملی و باقری
پیشنهاد یک تیم بزرگ چینی به مدافع تیم ملی فوتبال ایران

طارمی دوباره روی جلد روزنامه «رکورد»/ توافق برای انتقال به بنفیکا؟

تگ ها


حمید مطهری تیم فوتبال پرسپولیس لیگ برتر فوتبال ایران سید جلال حسینی فوتبال ایران پرسپولیس سیدجلال حسینی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال