معمار قهرمانی لیل و موناکو در راه رئال مادرید

لوئیس کامپوس مدیر ورزشی باشگاه لیل فرانسه گزینه شماره یک رئال برای این پست محسوب می شود....

به گزارش "ورزش سه"، در باشگاه رئال مادرید سال هاست که پست مدیریت ورزشی تعریف نشده و کار جذب و فروش بازیکنان را خوزه آنخل سانچس و یونی کالافات مشترکا برعهده دارند، ولی فلورنتینو پرز رئیس رئال قصد دارد از امسال برای باشگاه یک مدیر ورزشی استخدام کند.

گزینه شماره یک رئال طبق ادعای مارکا لوئیس کامپوس است. هنوز در این مورد تصمیم گیری نهایی اتخاذ نشده ولی معمار قهرمانی لیل در فصل جاری لوشامپیونا و نیز کسی که زمانی در موناکو مدیر ورزشی بود و با حضور ستاره هایی چون کیلیان امباپه توانست یکی از عوامل قهرمانی این تیم در فصل ۱۷-۲۰۱۶ لقب بگیرد، نزدیک تر از همیشه به رئال مادرید است.

او زمان حضور ژوزه مورینیو در رئال مادرید به مدت دو فصل مشاور مرد پرتغالی بود و فصل ۱۳-۲۰۱۲ نیز به کادر فنی اضافه شد و در واقع با فضای باشگاه به خوبی آشناست.

کامپوس را مدیری وفادار، متعهد، سختگیر و بسیار متوقع می دانند. کسی که به کشف استعدادها و خریدهای موثر معروف است. کامپوس می تواند سالی ۳۵۰هزار کیلومتر را در سراسر دنیا طی کند تا بازیکنان مدنظر خود را پیدا کند. او زمانی باعث انتقال فابینیو به رئال شد هرچند او هرگز نتوانست در این تیم بدرخشد ولی گذشت زمان ثابت کرد که مهره ای بسیار مفید بود که رئال قدرش را ندانست. در واقع با خروج کامپوس از رئال و رفتنش به موناکو، فابینیو هم به این باشگاه فرانسوی ملحق شد. او اکنون برای لیورپول ستاره ای بی جانشین است.

در موناکو ستاره هایی چون برناردو سیلوا، باکایوکو، لمار، مندی، کاریو، گلیک و جمرسون را کشف کرد و در لیل نیز رناتو سانچز، بنجامین آندره، جاناتان بامبا، تیاگو ژالو، ژوزه فونته، ایکونه، سوماره و بوراک ییلماز را به تیم اضافه کرد و با همین ها به سلطه چند ساله پی اس جی در لیگ فرانسه پایان داد.

تگ ها


ژوزه مورینیو آ اس رم لیل رئال مادرید موناکو