۶ دوستی‌ صمیمانه در دنیای فوتبال؛ انجمن‌های برادری!

آیا می‌دانید صمیمانه‌ترین دوستی‌های دنیای فوتبال بین کدام فوتبالیست‌ها شکل گرفته است؟...

در دنیای فوتبال، به دلیل شرایط خاص کاری اکثرا روابط‌های دوستانه‌ای شکل می‌گیرد که موجب صمیمی‌تر شدن جو هر تیم می‌شود. برخی از این دوستی‌ها کمک می‌کنند تا تیم‌ها موفق باشند و برخی هم موجب جدایی هر دو بازیکن در یک بازه زمانی می‌شوند که به ضرر تیم است. با هم تعدادی از دوستی‌های صمیمانه دنیای فوتبال را بررسی می‌کنیم
جان تری و فرانک لمپارد
این دو اسطوره باشگاه چلسی بیش از ۱۳ سال در کنار هم بازی کردند اما حتی بیشتر از این همه سال دوستی هم با یکدیگر صمیمی بودند. آن‌ها همیشه و همواره در حال تمجید یکدیگر بوده‌اند. 
تصور نشستن هم‌زمان این دو روی نیمکت چلسی به رویای هواداران این تیم تبدیل شده است.

 

دیه‌گو سیمئونه و ژرمن بوگوس
سیمئونه و بورگوس در اتلتیکو مادرید هم‌تیمی بودند. دست تقدیر سال‌ها بعد آن‌ها را در آرژانتین بهم رساند تا سیمئونه از بورگوس درخواست کند تا به عنوان دستیار او را همراهی کند. رابطه این‌ دو نفر بسیار با احترام و صمیمی است و حتی گاهی اوقات تله‌پاتیک گونه ادامه می‌یابد! 
شخصیت هر دو نفر کنار زمین شبیه به هم است و نشان می‌دهد چرا این دوستی سال‌ها دوام آورده است.

زلاتان و مکسول
زلاتان در مصاحبه‌های خودش ادعا کرده بود تنها از انسان‌هایی خوشش می‌آید که نامشان زلاتان ابراهیموویچ باشد! اما انگار او در این مسئله استثنا قائل شده است. مکسول و زلاتان از آژاکس با هم هم‌تیمی بوده‌اند و این دوستی در اینتر، بارسا و پاریس ادامه یافت.
برخی ادعا می‌کنند مکسول فقط به این دلیل با این باشگاه‌ها قرارداد بسته تا زلاتان در این تیم‌ها راضی باشد اما این دو به همراه تیم‌هایشان جام‌های زیادی به دست آورده‌اند.

دروگبا و مورینیو
وقتی مورینیو در سال ۲۰۰۴ به چلسی آمد آبراموویچ به او گفت هر مهاجمی را بخواهد برایش به استمفورد بریج می‌آورد و مورینیو دست روی مهاجمی ناشناخته و ۲۶ ساله گذاشت.
دروگبا به چلسی آمد و به یکی از بهترین مهاحمان تاریخ این باشگاه تبدیل شد. این دو پس از جدایی از جلسی باز هم در سال ۲۰۱۴ به استمفورد بریج برگشتند اما دوران موفقیت‌آمیزی نداشتند.

توتی و ده‌روسی
دو اسطوره باشگاه رم با یکدیگر دوستی بسیار صمیمانه ای داشتند. وقتی توتی از فوتبال خداحافظی کرد هر دو نفر اشک ریختند تا همه متوجه صمیمیت بین این دو نفر شوند. ده‌روسی پس از خداحافظی توتی، بازی کردن کنار او را بزرگترین افتخار ورزشی‌اش دانست.
این دو نفر پس از دوران بازیگری هم در تیم مدیریتی رم کنار هم خواهند بود.

نیمار و دنی آلوز
این دو بازیکن در سال ۲۰۱۳ توانستند برای اولین بار کنار هم بازی کنند. نیمار از آلوز ا عنوان برادر نام می‌برد. این دو نفر از سال ۲۰۱۷ در پاریسن‌ژرمن هم‌تیمی هستند و حتی مهاجم برزیلی به مدیران PSG اعلام کرده باید دستمزد بیشتری به دنی آلوز بدهند تا او خوشحال باشد. آلوز یک‌بار هم به دلیل حمایت از نیمار با کاوانی بر سر یک ضربه شروع مجدد درگیری لفظی پیدا کرد.

تگ ها


سیمئونه مورینیو دروگبا زلاتان ابراهیموویچ مکسول تری فرانچسکوـتوتی لمپارد Neymar da Silva Santos Júnior دنی آلوز پاری سن ژرمن رم اتلتیکو مادرید سری آ لالیگا لوشامپیونه فرانسه فوتبال