روایت تاریخی از روزی که پرسپولیس قهرمان آسیا شد

۲۸ سال پیش در چنین روزی، پرسپولیس با این گل محمد حسن انصاری فرد مقابل المحرق بحرین به برتری رسید و قهرمان جام در جام باشگاه های آسیا شد....

_ پرسپولیس در نیمه نهایی با تک گل کرمانی مقدم و آن شوت زیبای او الهلال را با الدعایه و همه ستاره هایش در دیدار برگشت شکست داده و به فینال رسیده بود.
_ بازی رفت فینال با تساوی بدون گل خاتمه یافت. سرخ ها هر چه می زدند به در بسته می خورد. سلطان محمود گلر المحرق بحرین که رسانه ها در آن سال‌ها از تمایل منچستر به جذب او خبر می دادند حملات شاگردان علی پروین را خنثی کرد و در آزادی هم چند باری مانع از باز شدن دروازه اش شده بود تا اینکه انصاری فرد با شوت خود طلسم را شکست.
_ نکته جالب عدم پخش بازی از سیما بود. عباس انصاری فرد مدیر عامل وقت پرسپولیس برای اولین بار در فوتبال ایران با درج تبلیغات اسپانسر گرفته بود و صدا و سیما گفته بود باید پولی هم به ما داده شود وگرنه بازی را پخش نمی کنیم. آنها حتی بازی را تصویر برداری هم نکردند. همین اتفاق هم رخ داد و بازی پخش نشد.
_ سالیان بعد و حدود هشت سال قبل اما وعده های یک ایرانی مقیم دبی به محمد حسن انصاری فرد تحقق یافت. او فیلم بازی را از دبی اسپرت تهیه و به گلزن بازی هدیه داد. محمد حسن انصاری فرد هم ویدیو کامل بازی را به فردوسی پور  داد و عادل هم 75دقیقه از آن را در برنامه با خاطرات فوتبال در ایام نوروزی روی آنتن برد.
_ پرسپولیس یکبار هم با ناکامی در فینال، نایب قهرمان  جام در جام آسیا شد.

ببینید:

نوستالژی؛ پرسپولیس 1 - 0 المحرق، سالگرد قهرمانی در آسیا/ ویدیو

تگ ها


جام در جام آسیا قهرمانی پرسپولیس در آسیا فیلم قهرمانی پرسپولیس در آسیا پرسپولیس المحرق پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال