اولین رقابت دوومیدانی‌کاران بعد از کرونا

رقابتهای جایزه بزرگ دوومیدانی اواخر مردادماه در دو بخش زنان و مردان برگزار خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه ماههاست نه تنها در دوومیدانی بلکه در سایر رشته ها هم خبری از برگزاری مسابقات به خاطر شیوع ویروس کرونا نیست، فدراسیون دوومیدانی تصمیم گرفته مسابقات جایزه بزرگ این رشته را با حضور ۴۴ ورزشکار مرد و ۳۹ ورزشکار زن در روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه جاری به میزبانی ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار خواهد شد.


بر اساس بخشنامه مسابقات، ورزشکاران در بخش بانوان و آقایان به ترتیب در  ۱۴ و ۱۶ ماده به مصاف یکدیگر خواهند رفت و ورزشکاران دعوت شده موظف به ثبت نام در سامانه ملی دو و میدانی می‌باشند.


با تائید شورای فنی سه گروه از شرکت کنندگان؛ رکوردشکنان ملی، نفرات اول تا سوم هر ماده و همچنین ورزشکارانی که به حدنصاب های تعیین شده دست پیدا کنند، در پایان رقابتها جوایز نقدی دریافت خواهند کرد. به این ترتیب در هر ماده به نفر  اول ۱۴ میلیون ریال، مقام دوم ۸ میلیون ریال و مقام سوم مبلغ ۶ میلیون ریال اهداء خواهد شد. همچنین ورزشکارانی که موفق به ثبت حد نصاب‌های تعیین شده شوند، مبلغ ۲۰ میلیون ریال و افرادی که رکوردهای ملی را جابجا کنند (پس از اعلام نتیجه انجام تست دوپینگ) مبلغ ۶۰ میلیون ریال دریافت خواهند کرد.


به دلیل شیوع ویروس کرونا و وجود محدودیت‌ها، فدراسیون دو و میدانی از تعداد محدودی از ورزشکاران جهت حضور در این رقابتها دعوت به عمل آورده اس که به گفته قاسمعلی فیروزی مسئول کمیته مسابقات، نتایج این رقابتها ملاک شورای فنی جهت ارزیابی و برنامه ریزی برای آینده ورزشکاران خواهد بود.


در لیست ورزشکاران مدعو نام تمامی دوومیدانی کاران مطرح ایران از جمله حسن تفتیان و احسان حدادی در بخش مردان و فرزانه فصیحی و سپیده توکلی در بخش زنان دیده می شود.


باید دید این رقابت ها که بعد از ماهها تعطیلی برگزار می شود، چه کیفیتی خواهد داشت و آیا همه ورزشکاران در آن حاضر می شوند یا خیر.

تگ ها


فدراسیون دوومیدانی دو و میدانی