۲ ستاره کلیدی آتزوری از نگاه مارچلو لیپی

مارچلو لیپی نسبت به موفقیت ایتالیا در یورو ۲۰۲۰ خوشبین است....

به گزارش "ورزش سه"، امشب با حضور نزیک به ۱۶ هزار نفر هوادار در ورزشگاه الیمپیکوی رم یورو ۲۰۲۰ با دیدار ایتالیا و ترکیه افتتح خواهد شد. اتزیوری یکی از بخت های مسلم قهرمانی محسوب می شود.

مارچلو لیپی که سابقه قهرمان کردن تیم ملی فوتبال ایتالیا در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ را دارد، در گفت وگو با روزنامهگاتزتا دلو اسپورتدرباره شانس قهرمانی آتزوری دریورو ۲۰۲۰ گفت:« در تیم ایتالیا اعتماد به نفس و کیفیت لازم برای کسب نتایج فوق‌العاده را می‌بینم. آتزوری پایه‌ای مستحکم و جاه‌طلبی دارد اما مثل تیم ۲۰۰۶ نیست چون ما پیش از شروع تورنمنت بازی‌های زیادی انجام داده بودیم. با این حال واقعیت این است که ایتالیا همیشه برای پیروزی بازی می‌کند و هر موقع که ما در این تورنمنت بزرگ بازی می‌کنیم، رویکردمان اینطور است. اگر ایتالیا به اندازه کافی خوش‌شانس باشد و تمامی بازیکنان آماده باشند، سپس هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.»

لیپی در ادامه گفت:« من دو بازیکن را در تیم ایتالیا می‌بینم که می‌توانند نقشی تعیین‌کننده داشته باشند. نفر اول نیکولو بارلا است چون او هر کاری که بازیکنان سطح بالا در پست او انجام می‌دهند را از خود به نمایش می‌گذارد. بارلا هم حمله می‌کند هم دفاع، او اعتماد به نفس لازم برای شوت زدن از بیرون از محوطه جریمه را هم دارد. نیکولو از آن دست هافبک‌های فوق‌العاده بین‌المللی است. بازیکن دیگر چیرو ایموبیله است. من به او اعتماد دارم و فکر می‌کنم لحظه مناسب فرا رسیده است تا او پاداش سختکوشی‌اش را بگیرد.»

نقش روبرتو مانچینی:« روبرتو مانچینی کارهای زیادی در تیم ملی ایتالیا انجام داده است. او اعتماد به نفس تیم را تقویت کرده است. ایتالیا حالا فوتبال هجومی از خود به نمایش می‌گذارد و مانچو می‌داند که تیمش چطور به پیروزی برسد.»

تگ ها


روبرتو مانچینی تیم ملی ایتالیا تیم ملی چین اینتر میلان نیکولو بارلا مارچلو لیپی چین یورو ۲۰۲۰ چیرو ایموبیله لاتزیو