شکنجه ستاره های الهلال قبل از دیدار با پرسپولیس

رسانه سعودی اسپورت با اشاره به برنامه فشرده بازیکنان الهلال پیش از مصاف با پرسپولیس، آن را به شکنجه ستاره های ملی پوش این تیم تعبیر کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پرسپولیس برای رسیدن به رویای قهرمانی در آسیا، کار سختی را در عربستان پیش رو دارد. آنها باید در مرحله یک چهارم نهایی با الهلال روبرو شوند و در صورت پیروزی، در دیدار نیمه نهایی یکی از تیم های النصر و الوحده در انتظار تقابل با شاگردان گل محمدی خواهد بود که با توجه به شرایط میزبانی سعودی ها، بخت النصر برای پیروزی در آن مسابقه حداقل روی کاغذ بیشتر است.

با این وجود، تا زمان دیدار پرسپولیس و الهلال در تاریخ ۲۴ مهر، دو تیم شرایط کاملا متفاوتی را پشت سر خواهند گذاشت. تا روز برگزاری این مسابقه، لیگ برتر ایران آغاز نشده و سرخپوشان تنها قادر به انجام تمرینات و برگزاری بازی های دوستانه خواهند بود که این مسئله می تواند منجر به ضرر این تیم شود چرا که آنها از شرایط مسابقه دور خواهند شد و در سمت دیگر نیز الهلال باید در این فاصله ۴ بازی در لیگ حرفه ای عربستان برگزار کند که ۳ مورد آن خارج از خانه است که این برنامه فشرده نیز مزایایی مانند افزایش هماهنگی میان ستاره های قدیمی و جدید و همچنین در شرایط مسابقه ماندن بازیکنان این تیم و معایبی همچون خستگی و احتمال مصدومیت را نیز در پی دارد.

البته نکته دیگر اینکه بازیکنان الهلال تنها در این ۴ هفته به میدان نخواهند رفت بلکه بازی های سخت تیم ملی عربستان در ماه آینده برگزار می شود و الهلال نیز ملی پوشان زیادی در ترکیب تیم ملی این کشور دارد. مسئله ای که باعث شده رسانه سعودی اسپورت نیز به آن بپردازد. این وب سایت با تیتر "بسیار خطرناک؛ ستارگان الهلال و النصر تحت شکنجه قرار می گیرند" به حضور پرتعداد بازیکنان ملی پوش این دو تیم اشاره کرده است.

سعودی اسپورت آورده است: قبل از شروع مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، ستاره های الهلال و النصر به ویژه بازیکنان ملی پوش، برنامه ای بسیار استرس زا خواهند داشت. برنامه خسته کننده الهلال و النصر در ۲ اکتبر (۱۰ مهر) آغاز می شود هنگامی که الهلال با الحزم دیدار می کند و النصر به مصاف ابها می رود. در پایان این دو بازی، ستارگان ملی پوش الهلال و النصر به تیم ملی فوتبال عربستان ملحق می شوند تا در مرحله مقدماتی جام جهانی شرکت کنند. پس از بازگشت این بازیکنان، الهلال و النصر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف حریفان خود می روند و در صورت پیروزی، ۳ روز بعد در دیدار نیمه نهایی با هم روبرو می شوند.

در آخرین لیستی که هروه رنارد برای دو بازی ابتدایی عربستان در مقدماتی جام جهانی اعلام کرد، نام ۹ بازیکن الهلال به چشم می خورد. علی البلیهی، محمد البریک، یاسر الشهرانی، عبدالله عطیف، محمد کنو، سلمان الفرج، سالم الدوسری، عبدالله الحمدان و صالح الشهری بازیکنانی بودند که از این تیم به اردوی سعودی ها دعوت شدند که البته عبدالله عطیف در دیدار برابر عمان مصدوم شد و تا ۶ ماه از میادین به دور خواهد بود. 
ضمن اینکه پرسپولیس نیز چندین بازیکن ملی پوش در تیم ملی ایران دارد که آنها نیز باید به مصاف امارات و کره جنوبی بروند.وحید امیری و مهدی ترابی از ملی‌پوشان قطعی پرسپولیس محسوب می‌شوند و شاید سرلک نیز در جمع دعوت شدگان باشد. 

برنامه الهلال و تیم ملی عربستان تا پیش از مصاف با پرسپولیس به شرح زیر است:

۲۷ شهریور: الهلال – الاتفاق
اول مهر: الشباب – الهلال
۶ مهر: الفیحا – الهلال
۱۰ مهر: الحزم – الهلال
۱۵ مهر: عربستان – ژاپن
۲۰ مهر: عربستان – چین
۲۴ مهر: الهلال – پرسپولیس

تگ ها


الهلال عربستان لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران AFC Champions League فوتبال