ترابی ۷۰ دقیقه در کمین‌ - یک لحظه آماده شکار! (عکس)

تصویری با مزه از لحظه‌ای که مهدی ترابی پشت دیوار دفاعی دراز کشیده و دروازه را تماشا می‌کند، سوژه عکاس فدراسیون فوتبال تاجیکستان شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در دقیقه ۱۹ بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان فرار زیبای بازیکن میزبان به قلب دفاع پرسپولیس، باعث شد تا فرشاد فرجی با تکلی بلند او را متوقف کند و موقعیتی مطلوب را به علیهشر جلیلوف کاپیتان تاجیکها بدهد؛ بازیکنی متخصص در زدن ضربه ایستگاهی.

این نخستین موقعیت استقلال برای باز کردن دروازه پرسپولیس بود که با واکنش هیجانی هواداران حاضر در ورزشگاه مواجه شد. آنها خواستار زدن مستقیم این ضربه بودند اما جلیلوف یک دیوار دفاعی بلند قامت و یک بازیکن دراز کشیده پشت دیوار می‌دید که راه را برای غافلگیری حامد لک بسته بود.

بازیکنی که پشت دیوار ۵ نفره مشکی‌پوشان پرسپولیس دراز کشیده بود، کسی نبود جز مهدی ترابی. ستاره‌ای که اغلب در قامت یک مهره موقعیت‌ساز و گلزن خود را مطرح می‌کرد اما این بار با نقشی متفاوت ظاهر شده و توجه عکاس فدراسیون فوتبال تاجیکستان را به خود جلب کرده بود؛ بازیکنی دراز کشیده در لحظاتی که هیاهوی ورزشگاه صدایی بسیار زیاد را تولید کرده و دروازه پرسپولیس در خطر جدی قرار دارد.

این مدل دراز کشیدن پشت ضربه ایستگاهی که در سالهای اخیر به فوتبال ایران نیز رسیده، قدمتی دو دهه ای دارد. از زمانی که رونالدینیو ستاره برزیلی با ضربات غافلگیر‌کننده توپ را از زیر پاهای دیوار دفاعی رد می‌کرد تا دروازه را به شکلی استادانه نشانه گرفته و باز کند. این بار در دوشنبه اگرچه رونالدینیویی نبود اما ترابی به وظیفه‌اش عمل کرد و برای دقایقی به شکلی کاملا متفاوت، دروازه شرقی استادیوم مرکزی شهر را آنالیز کرد؛ همان دروازه‌ای که ۷۰ دقیقه بعد به طعمه این ستاره تبدیل شد.

او در لحظاتی که پرسپولیسی‌ها خود را آماده وقتهای اضافه می‌کردند و تاجیکها از متوقف کردن نایب قهرمان آسیا مسرور بودند، از پشت محوطه جریمه دروازه حسنوف را هدف گرفت و با ضربه ای تماشایی تیمش را به گل برتری رساند تا همچنان مهره موثر پرسپولیس در آسیا باشد.

قرمزهای پایتخت که با پیراهن دوم در مقابل استقلال حاضر شده بودند، با این ضربه به مرحله بعدی رفتند و حالا در انتظار شناسایی حریف بعدی هستند؛ حریفی که شاید ترابی به همین شکل آنالیزش کند و طعمه بعدی قرار دهد - بازیکنی که بی گمان با حضورش پرسپولیس را به تیمی قدرتمندتر نسبت به ACL ۲۰۲۰ تبدیل کرده است.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس AFC Champions League فوتبال