ادامه حاشیه‌ها در انگلیس؛ وقتی VAR دوگانه عمل می‌کند

بسیاری از هواداران در انگلیس نسبت به برخوردهای دوگانه VAR و طرز استفاده از آن انتقاد دارند....

به گزارش مدال، لیگ برتر انگلیس را می‌توان پرطرفدارترین لیگ دنیا دانست و به همین دلیل حواشی هم اطراف این لیگ زیاد است. امسال اولین سالی است که VAR وارد انگلیس شده اما بیشتر از آن ‌که به سطح داوری کمک کند، حاشیه وارد لیگ برتر کرده و هر روز حرف و حدیث‌ها درباره شیوه استفاده از این تکنولوژی بیشتر می‌شود.
به طور مثال در بازی سیتی مقابل بورنموث در ماه آگوست با وجود VAR یک پنالتی واضح روی سیلوا گرفته نشد یا تیلمانس در بازی لستر مقابل بورنموث  باید اخراج می‌شد اما چنین اتفاقی رخ نداد.

مسئله اصلی سود و زیان تیم‌ها از این تکنولوژی نیست زیرا همه هم سود برده‌اند هم زیان دیده‌اند اما طرز استفاده این تکنولوژی باید مورد بحث قرار گیرد. در انگلیس هنگامی که صحنه‌های مشکوک رخ می‌دهد داور به کنار زمین نمی‌آید تا صحنه را چک کند و مستقیما نظر نهایی را از اتاق VAR به او اعلام می‌کنند.
بحث‌هایی که اخیرا در مورد VAR به‌وجود آمده به دلیل دو صحنه عجیب در بازی‌های هفته گذشته بوده است. اولین صحنه مربوط به آفساید شفیلد مقابل تاتنهام است که به‌شدت سختگیرانه اعلام شد و دومی مربوط به صحنه‌های برخورد توپ به دستان ترنت الکساندر آرنولد در بازی مهم سیتی مقابل لیورپول است. برخرود توپ به دست آرنولد کاملا واضح بود اما داور تشخیص نداد این صحنه پنالتی باشد. حال مخالفان VAR معتقدند وقتی از VAR درست استفاده نمی‌شود و به جای در بسیاری از صحنه‌ها دوگانه برخورد می‌شود، چه نیازی به استفاده از این تکنولوژی است؟

تا چندی پیش بازیکنان در اعتراض به این تکنولوژی اعلام کردند پس از گل باید مانند دزدها شادی کنند و مشخص نیست گل‌شان قبول شود یا خیر اما چیزی که به طرز واضحی اخیرا توجهات را جلب کرده مشکلات این تکنولوژی و عدم محبوبیت آن بین هواداران است.

بیشتر بخوانید:

برترین تیم‌های تاریخ؛ لاروخا، تیکی‌تاکا و چند داستان دیگر

تگ ها


VAR اشتباه داوری منچستر سیتی لیورپول لیورپول-منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال