وسواس بزرگ رونالدو، وای اگر مسی توپ طلا بگیرد

سردبیر فرانس فوتبال گفت که کریستیانو رونالدو به توپ طلای مسی وسواس زیادی دارد و رویای بازنشستگی او را فاش کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دوشنبه پیش رو برنده توپ طلا از سوی فرانس فوتبال اعلام خواهد شد. یک ماه و نیم پیش لیستی  اولیه اعلام شد که در آن، کریم بنزما، لیونل مسی، جورجینیو، روبرت لواندوفسکی و کریستیانو رونالدو به عنوان کسانی که بیشترین شانس را برای برنده شدن دارند، دیده می شدند.

برخی منابع از لیونل مسی به عنوان برنده توپ طلای ۲۰۲۱ نام برده اند و برخی نیز روبرت لواندوفسکی را به عنوان پیروز معرفی می کنند اما مشخصا هنوز نمی توان در این مورد به شکل دقیق اظهارنظر کرد. 

لیونل مسی تاکنون شش بار برنده توپ طلا شده که آخرینش سال ۲۰۱۹ بود. سال گذشته مراسم برگزار نشد در حالی که لواندوفسکی برنده قطعی جلوه می کرد.

رونالدو فوق ستاره پرتغالی هم سال ۲۰۰۸ با یونایتد و سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با رئال مادرید به این عنوان دست یافته و این اتفاق می تواند برای ششمین بار نیز تکرار شود اما شانس او را بالا نمی دانند.

پاسکال فره سردبیر فرانس فوتبال از معدود افرادی است که اکنون نام برنده نهایی را می داند اما او اطمینان داد که به هیچ منبعی این خبر را لو نداده است.

فره در مصاحبه با اکیپ گفت:« این ششمین سالی است که من مسئول توپ طلا هستم و اطمینان می دهم که تا الان خبر پیروز نهایی را به هیچکس نگفته ام. تماس های زیادی با من می گیرند و می خواهند نام برنده نهایی را فاش کنم ولی به کسی آن را نگرفته ام. نمی خواهم دروغ بگویم و در این شش سال یک خطا هم نداشته ام. الان حتی برنده نهایی هم خودش مطلع نیست. افشای نام برنده از نظر من کار درستی نمی تواند باشد.»

فره در مورد لوکا مودریچ برنده توپ طلای ۲۰۱۸ گفت:«یادم است وقتی به مودریچ زنگ زدم تا خبر برنده شدنش را بدهم، مثل یک بچه شروع به گریه کرد. او بسیار خوشحال بود و اصلا باورش نمی شد.»

فره همچنین از وسواس بزرگ رونالدو نیز پرده برداشت. سال هاست که اغلب رقابت اصلی برای توپ طلا بین رونالدو و مسی بوده و فوق ستاره پرتغالی دوست ندارد مسی فاصله خود را بیشتر کند:« رونالدو یک آرزو دارد و آن هم بازنشستگی در شرایطی است که توپ طلای بیشتری نسبت به مسی دارد. این را می دانم چون از زبان خودش شنیدم.»

تگ ها


کریستیانو رونالدو پاری سن ژرمن بایرن مونیخ لوکا مودریچ روبرت لواندوفسکی لیونل مسی فوتبال جهان منچستر یونایتد پاری سن ژرمن لیگ برتر لوشامپیونه فرانسه فوتبال