کرونا رسما پرونده لیگ جودو را هم بست

فدراسیون جودو رسما اعلام کرد پرونده لیگ برتر این رشته به دلیل عدم بهبود شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا بسته شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، از چندی پیش خبر می رسید که لیگ برتر جودو نیز مثل خیلی از رشته های دیگر به خاطر شیوع ویروس کرونا نیمه کاره رها خواهد شد، اما فدراسیون اصرار داشت که دست نگه دارد و منتظر بهبود شرایط بود.


با این حال بعد از چند ماه بالاخره نشست آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون امروز با حضور مسئولان سازمان لیگ در دفتر فدراسیون جودو برگزار شد و مهمترین خروجی این جلسه ، تصمیم گیری درخصوص رقابتهای سوپرلیگ و لیگ امید بود.


بر اساس اعلام فدراسیون جودو با توجه به ادامه روند شیوع ویروس کرونا در کشور و با هدف حفظ سلامتی ورزشکاران و مربیان و اینکه هنوز از سوی وزارت بهداشت هیچ تصمیمی برای آغاز به فعالیت دوباره رشته های ورزشی مثل جودو و یا کشتی گرفته نشده است تصمیم به پایان لیگ و اعلام رده بندی تیم ها گرفته شد.


طبق آخرین جدول رده بندی و تا مقطعی که رقابت های سوپر لیگ در سال ۹۸ انجام شد، تیم های اول تا سوم و یک تیم به عنوان تیم اخلاق مشخص شدند.


همچنین در لیگ امید که تیم های شرکت کننده در دو گروه با یکدیگر به رقابت می پرداختند، مقرر شد که از هر گروه الف و ب تیم های اول تا سوم مشترک ، به عنوان تیم های سکونشین معرفی شوند


رده بندی تیم ها:


پاس خراسان رضوی به مقام قهرمانی رقابت های سوپرلیگ جودو دست یافت، تیم خوشگوار دیگر نماینده خراسان رضوی و رعد پدافند هوایی قم به دلیل داشتن امتیازات یکسان به صورت مشترک نایب قهرمان شدند و نفت مسجد سلیمان روی سکوی سومی جای گرفت. همچنین نیروی زمینی ارتش ، کاپ اخلاق این دوره از رقابت ها را بالای سر خواهد برد.


در لیگ جودو امید تا المپیک هم در گروه (آ) تیم تختی آموزش و پرورش کرج موفق شد عنوان قهرمانی را از آن خود کند، تیم خانه جودو ملک بر روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد، تیم های جودو محلات شهر یزد و شهدای ششم بهمن آمل سوم مشترک شدند.


در گروه (ب) تیم نوبافت شادیلون خراسان رضوی به عنوان قهرمانی دست یافت، هیئت جودو اراک نایب قهرمان شد و تیم های شهرداری کرج و هیئت جودو سیدآباد به صورت مشترک به مقام سوم رسیدند. تیم های هیئت جودو چناران و شهید انور شهرری ، تیم های اخلاق لیگ امید تا المپیک هستند.


قرار است نهم مرداد ماه با برگزاری مراسمی با اصول پروتکل های بهداشتی به کلیه تیم‌های برتر مدال، جام و احکام قهرمانی اعطا شود.

بیشتر بخوانید:

ویزر، سعید ملایی را گروگان گرفت!

سرنوشت لیگ جودو ۱۴ تیر ماه مشخص می‌شود

 

 

تگ ها


جودو کرونا ویروس کرونا کرونا ورزش جودو