اتهام عجیب شناگر آمریکایی به رقیب روس

رایان مورفی، شناگر آمریکایی، برخلاف المپیک ریو نتوانست در توکیو مدال طلایی کسب کند....

به گزارش "ورزش سه"، رایان مورفی، شناگر آمریکایی در رقابت‌های شنای ۱۰۰ و ۲۰۰ متر موفق شده بود مدال طلا را از آن خود کند. همچنین به نظر می رسید که مورفی در المپیک توکیو نیز یکی از اصلی ترین شانس‌های کسب طلا در این دو ماده باشد.

اما مورفی در این دو رقابت کار را به حریف قدرتمند روس خود واگذار کرد و این اوگنی ریلوف بود که موفق شد مدال طلای هر دو ماده ۱۰۰ و ۲۰۰ متر را از آن خود کند. با این حال مورفی اتهام عجیبی را نسبت به حریف خود مطرح کرده و رقابت شنا در توکیو را پاک ندانسته است.
شناگر آمریکایی در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال دوپینگ ریلوف گفت:"من ۱۵ فکر در ذهنم دارم که ۱۳ مورد آنها می تواند برایم دردسر ساز شود."

البته این ادعای مورفی از سوی شناگر روس نیز بی جواب نماند و ریلوف در پاسخ به او گفت که مورفی با توجه به رسوایی هایی که خودش داشته همه را اینگونه می داند.

گفتنی است آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ در سال ۲۰۱۹ روسیه را از حضور در رویدادهای ورزشی مهم به مدت چهار سال محروم کرد. سپس این مجازات توسط یک دادگاه داوری ورزشی کاهش یافت. بیش از ۳۰۰ ورزشکار روسی به عنوان بخشی از ROC(اتحادیه المپیک روسیه) در بازی های توکیو شرکت می کنند.  در حالی که آنها مجاز به رقابت با پرچم خود نیستند، می توانند لباس های سه رنگ خود را بپوشند.

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو شنا