خاطره جالب مربی دخیا از دوران فرگوسن

مربی دروازبان‌های یونایتد در زمان سرمربیگری الکس فرگوسن در این تیم، خاطره جالبی از زمان خرید داوید دخیا تعریف می‌کند....


اریک استیل در یک یادآوری از خاطرات گذشته خود به نکته جالبی اشاره دارد.
به گزارش خبرنگار مدال، اریک استیل می‌گوید که سال 2008 زمانی که مربی دروازه‌بان‌های منچستر یونایتد شد به دنبال جانشین مناسبی برای ادوین فن در سار بوده است.
وی در ادامه گفت: من معتقد بودم دخیای 19 ساله بهترین گزینه جانشینی برای فن در سار است و یک ویدئوی سه دقیقه‌ای از مهارت‌های این دروازه‌بان به فرگوسن نشان دادم اما او برای خرید بازیکن قانع نشد.
مربی سابق دروازبان‌های شیاطین سرخ در ادامه گفت: در شبی که در لیگ کاپ مقابل اکسانتورپ بازی داشتیم الکس فرگوسن را قانع کردم که برود و بازی دخیا را ببیند و همین باعث شد که او برای بار سوم بازی منچستر یونایتد را از دست بدهد. دفعه اول او به خاطر ازدواج پسرش و بار دوم به خاطر یک مراسم خاکسپاری نتوانسته بود در کنار تیم باشد.
اریک استیل تاکید کرد: نتیجه اصرار من و تماشای بازی دخیا توسط فرگوسن این شد که در دقیقه 65 آن بازی سرانجام سر الکس نظر مثبت خود را اعلام کرد و داوید دخیا را گزینه مناسبی خواند.
در آن بازی دخیا نمایش فوق‌العاده‌ای از خود به اجرا گذاشت و با انجام چند واکنش خوب فرگوسن را مجاب کرد که او بهترین گزینه است و در نتیجه تصمیم برای خرید این دروازه‌بان گرفته شد.

تگ ها


داوید دخیا منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال