صداقت؛محور گم‌شده موفقیت در استقلال

سناریو مشخص است؛ اگر بردیم حاصل تعصب و تلاش ما است و اگر نه هم که مشکلات مدیریتی و شرمنده شدن نزد هواداران....

 به گزارش ورزش سه، انتظار شکست مقابل الهلال، شاید نقطه ی مشترک تعداد زیادی از  هواداران استقلال بود.نقطه مشترکی که شاید پاسخ آن را در دیر شروع شدن تمرینات یافته اند.تیمی که بعد از شکست در فینال تا شروع تمرینات ۲۱ روز در استراحت بود.


بعد از بازی استقلال مقابل فولاد و عدم کسب عنوان قهرمانی، کمترین انتظاری که هواداران استقلال از کادر فنی داشتند مشخص شدن تکلیف تیم برای بازی حساس و مهم مقابل الهلال در لیگ قهرمانان آسیا بود. تکلیفی نظیر مشخص شدن لیست بازیکنان فصل آینده، زمان شروع تمرینات و اضافه شدن مربی ایتالیایی که از هفته های پایانی لیگ زمزمه ی آمدنش به گوش می رسید.


در این لیست نام بازیکنانی دیده می شود که تا دو سه روز قبل از جذبش، با جدیت تمام اعلام شد باشگاه تمایلی به عقد قرارداد با این بازیکن ندارد ! بازیکن پا به سن گذاشته ای که در خوشبینانه ترین حالت نهایتا یک فصل و نه به صورت بازیکن فیکس بلکه به عنوان بازیکن جانشین چاره ساز استقلال باشد. سوالی که از مدیران و کادر فنی باشگاه پرسیده می شود این است که بهتر نبود به جای دست و پا شکستن برای جذب این بازیکن، به جذب پدیده هایی همچون مهدی قائدی در فصول گذشته و بازیکنی نظیر امیرحسین حسین زاده که در بازی با الهلال درخشان ظاهر شد، روی آورد تا علاوه بر استفاده از پتانسیل آن ها در آینده از ترانسفر آن ها هم سودی سهم باشگاه شود. .


حال که نام مهدی قائدی مطرح شد بد نیست که به روند ترانسفر این بازیکن هم اشاره کنیم.بازیکنی که فروشش در ۳۰ مرداد با اعلام سرمربی این تیم منتفی شد، دو روز بعد توسط باشگاه اماراتی رونمایی شد و تا به امروز میزان بهره ی باشگاه از این انتقال مشخص نشده است. بخشی از این رقم جهت پرداخت هزینه ی اردوی امارات پیش از بازی با الهلال صرف شده است. در مورد میزان بازدهی این اردو خیلی زود است که صحبتی مطرح شود اما چه خوب است که در مورد میزان هزینه های این اردو شفافیت سازی صورت بگیرد؛ هر چند که این امر جرو محالات فوتبال ایران است و انتظار این کار از مدیران انتصابی امری محال است.


شفافیت و صداقت این روزها، دو حلقه ی گم شده ی فوتبال ایران و به خصوص باشگاه بزرگ استقلال است. باشگاهی که این روزها بیشتر از گذشته به صداقت نیاز دارد. صداقتی که باید از سرمربی این تیم که روزگاری در همین تیم می درخشید و دل هواداران را به دست آورد، شروع شود و جزو اصول اولیه ی تیم باشد؛ نه اینکه بعد از هر شکست و ناکامی یک سری استوری آماده منتشر شود که ما شرمنده هواداران شدیم و تا آخر فصل جبران می کنیم.


صداقتی که باید برای تمام بازیکنان الگو شود. بازیکنانی با ادعای بزرگی در  تیم بدون بزرگ این روزهای استقلال ؛ که چند سالی می شود با رفتارهای بچه گانه آرامش هواداران را بهم می ریزند و بعد از تمدید قرارداد، از عشقشان نسبت به هواداران سخن می گویند.


شاید این سخن کمی سنگین باشد اما این روزها استقلال نبیشتر از بمب ترکاندن در نقل و انتقالات، نیاز به آرامش دارد. آرامشی که از صداقت و شفافیت تمام ارکان باشگاه حاصل می شود.

عباس بهارمست

تگ ها


استقلال تهران