رضایی: کمی امکانات بدهند سهمیه می‌گیریم

ملی‌پوش اپه کشورمان گفت: برای ایران خیلی زشت است که ما باید در مسابقات از دیگر کشورها شمشیر قرض بگیریم....

وی در ادامه افزود: درحالی که سابر همه امکانات را دارد ما در اپه مشکلات تیغه و وست داریم. برای ایران خیلی زشت است که ما باید در مسابقات از دیگر کشورها شمشیر قرض بگیریم. مربی ما زبان روسی می‌داند و از همین طریق از شمشیربازان آنها شمشیر قرض می‌گیریم.

ملی‌پوش اپه کشورمان تاکید کرد: آقایان در کمیته سمت و نفوذ دارند و حتی گاهی رئیس فدراسیون هم نمی‌تواند کاری انجام دهد. برای مثال درسال ۲۰۱۸ سهمیه المپیک جوانان در آرژانتین کسب کردم و درحالی که در رده سیزدهم رنکینگ جهانی بودم در آخرین لحظات یک سابریست که نفر ۶۴ جهان بود را اعزام کردند. من تا یک هفته گریه می‌کردم. آنها با نفوذی که در کمیته ملی المپیک داشتند در لحظات آخر این تغییرات را انجام دادند تا رئیس فدراسیون و مربی من نتوانند کاری انجام دهند.

رضایی با اشاره به نتایج گذشته اپه گفت: در سال ۲۰۱۸ در مسابقات جهانی ایتالیا، سیزدهم جهان شدم که این موضوع بی‌سابقه بود ولی اجازه ندادند که این موضوع رسانه‌ای شود تا کسی نداند که اپه در مسیر پیشرفت است. در سال ۲۰۰۶ نیز در بازی‌های آسیایی دوحه اپه مدال گرفت ولی آن زمان سابر عددی نبود.

وی با اشاره به کناره‌گیری سرمربی تیم اپه تاکید کرد: یعقوبیان یک تیم جوان را انتخاب کرد. من با ۱۹ سال سن در مسابقات کسب سهمیه ازبکستان، پنجم شدم و در دور قبل بازیکن ۲۸ ساله ما بیستم شده بود. آقایان آمدند و حساب و کتاب کردند و دیدند اگر یعقوبیان بماند و کمی هم امکانات به ما بدهند اپه سهمیه می‌گیرد. آنها دوست ندارند به جز سابر رشته دیگری در شمشیربازی رشد کند.

رضایی تصریح کرد: ما ورزشکاران اپه و فلوره پسران و دختران و سابر دختران فقط خواستار ایجاد شرایط برابر هستیم. دوستان با نفوذی که دارند حتی ما را در آکادمی راه نمی‌دهند، یا در سالن قدیمی شیرودی تمرین می‌کنیم و یا در شهرستان هستیم و از امکانات موجود بهره نمی‌بریم.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا این موضوعات را با رئیس فدراسیون مطرح کرده‌اید، گفت: باقرزاده تا جای ممکن به ما کمک می‌کند ولی این دوستان نمی‌گذارند کارش را انجام دهند و از نفوذ خود در کمیته استفاده می‌کنند.

تگ ها


شمشیربازی شمشیربازی