هاشمی‌طبا:مسائل مشابه انتخاب ویلموتس تکرار نشود

مصطفی هاشمی‌طبا رئیس سابق سازمان تربیت بدنی معتقد است که کنار گذاشتن دراگان اسکوچیچ از تیم ملی یک خطای بزرگ خواهد بود....

هاشمی‌طبا در گفتگو با "ورزش سه"، در ارتباط با شرایط این روزهای تیم ملی و ابهاماتی که در خصوص ادامه همکاری فدراسیون فوتبال با دراگان اسکوچیچ وجود دارد گفت: به نظر من اسکوچیچ مربی خوبی است، زمانی‌که او به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد، برخی انتقاد کردند ولی اعتقاد من این است که دراگان مربی کاربلدی‌ست و به خوبی توانست در بازی‌های گذشته تیم را هدایت و مدیریت کند. اگر قرار به کنار گذاشتن این مربی باشد، مشخص نیست فدراسیون فوتبال دنبال چه هدف و دنبال کدام مربی خواهد بود.


هاشمی‌طبا حرف‌هایش را این‌طور ادامه داد: اسکوچیچ یک مربی بی‌ادعاست و در این مدت هم هیچ تنشی به وجود نیاورد؛ او کارنامه خوبی داشت و البته مربیگری در تیم ملی هم قطعا برای اسکوچیچ افتخار بزرگی‌ست. او حتی اگر از تیم ملی برود، با کارنامه خوبی این اتفاق رخ خواهد داد و قطعا اسکوچیچ بیرون از ایران با پیشنهادهایی مواجه خواهد شد.

من معتقدم که فدراسیون نباید به ناکجاآباد برود و دیدید که با انتخاب ویلموتس چه اتفاقاتی رخ داد. زمانی هم که کی‌روش هدایت تیم ملی را برعهده داشت، فوتبال ما لطمه روانی خورد و حضور او از لحاظ مالی هم بار سنگینی برای فوتبال ما داشت. ما نباید تصمیم ناپخته بگیریم و دنبال مسائل دیگری بگردیم.

هاشمی‌طبا خاطرنشان کرد: این‌که ماندن اسکوچیچ صعود ایران به جام جهانی را تضمین کند اصلا درست نیست و حتی با وجود مربیان دیگر هم نمی‌توان تضمین داد که ایران به جام جهانی خواهد رفت ولی اعتقاد من این است که تغییر مربی در این شرایط، تصمیم درستی نیست و به نظر می‌رسد که مسئولان به دنبال یک نمایش باشند تا بگویند که ایران به جام جهانی صعود خواهد کرد. بعد از اتمام بازی‌ها نیز تعدادی از بازیکنان تیم ملی هم از اسکوچیچ حمایت کردند و اعتقاد من این است که او باید در تیم ملی بماند.

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی حرف‌هایش را این‌گونه پایان داد: دراگان در این چند سالی که در فوتبال ما مربیگری کرده، در هر تیمی که حضور داشت کارنامه خوبی بر جای گذاشت و در بحرین هم چهار برد مهم به دست آورد؛ قبل از این بازی‌ها فشار زیادی روی تیم ملی وجود داشت ولی ما توانستیم بعد از سال‌ها عراق و بحرین را شکست بدهیم و با اقتدار به مرحله بعد برویم. من اعتقادم این است که کنار گذاشتن اسکوچیچ یک خطای بزرگ محسوب خواهد شد.

تگ ها


مارک ویلموتس تیم ملی ایران