رکورد ۱۰۰ متر آزاد پس از ۱۲ سال شکست

شناگر سرشناس امریکای با شکستن رکورد المپیک به‌عنوان نخست شنای ۱۰۰ متر آزاد رسید....

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات جذاب شنای المپیک هم‌اکنون در مرکز ورزش‌های آبی المپیک توکیو کماکان در جریان است. جایی  که در آن،  ۹۲۸ نفر از ۲۴ جولای تا ۱ آگوست (۲ مرداد تا ۱۱ مرداد) باهم به رقابت پرداخته‌اند که به‌نوعی، شلوغ‌ترین رشته ورزشی المپیک هم به‌ شمار می‌رود.

امروز در رشته شنای ۱۰۰ متر آزادمردان که یکی از مدال‌های باارزش المپیک محسوب می‌شود، شناگر سرشناس آمریکایی موفق به کسب مدال طلا شد.

"کائلب درسل" توانست با ثبت رکورد ۴۷:۰۲ علاوه بر کسب مدال طلا این رشته، رکورد المپیک را که تا پیش‌ازاین به مدت ۱۲ سال در اختیار سولیوان استرالیایی بود به مدت ۳ صدم ثانیه ارتقاء دهد تا طلسم این رکورد درنهایت شکسته شود.

پیش‌ازاین سولیوان در المپیک سئول ۲۰۰۸ موفق شده بود در تاریخ ۱۳ آگوست ۲۰۰۸ با رکورد ۴۷:۰۵ رکورددار این رشته جذاب شنا باشد، اما امروز درسل توانست این عنوان را از آن خود کند.

این شناگر ۲۴ ساله امروز توانست سریع‌تر از "چالمرس" استرالیا (۴۷:۰۸) و "کولسنیکف" روسیه (۴۷:۴۴) شنا کند و دومین مدال طلای خود در این مسابقات و ۱۳ مدال طلای آمریکا را به دست بیاورد.

این طلا از جهات دیگری نیز باارزش بود، چراکه تا پیش از کسب این طلا، کشور چین در جدول توزیع مدال‌ها در جایگاه نخست قرار داشت، ولی حالا امریکا مجدداً به رنک اول رسید و بدون شک این کشمکش تا روز پایانی ادامه خواهد داشت.


 گفتنی است "درسل" اولین مدال طلای خود را در این مسابقات را در رشته ۴ در ۱۰۰ متر آزاد به دست آورده بود.

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو شنا