مهدوی کیا: هدف اصلی ما صعود به المپیک است

مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم امید در کنفرانس خبری پیش از بازی با نپال در شهر دوشنبه گفت هدف اصلی ما صعود به المپیک پاریس است و برای این کار یک برنامه بلند مدت طراحی کردیم.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، تیم زیر ۲۳ سال ایران در بازی های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا فردا در شهر دوشنبه در اولین بازی خود به مصاف نپال می رود. مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم امید با حضور در کنفرانس خبری پیش از بازی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که به اتفاق این مصاحبه را می خوانیم: 

*خوشحالم از اینکه به همراه تیم امید ایران در بازی های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در تاجیکستان حضور دارم. ما با یک تیم جوان وارد بازی ها شدیم ( اشاره مهدی مهدوی کیا به این بود که برخی از بازیکنان تیمش زیر ۲۲ سال زیر ۲۱ سال و ... هستند و لزوما همه بازیکنانش ۲۲ سال و اندی سن ندارند.) ترکیبی از بازیکنان لیگ برتر و لیگ یک . هدف اصلی ما صعود به المپیک پاریس است اما تلاش خواهیم کرد سه بازی خوب در شهر دوشنبه داشته باشیم. 

*بازیکنان خوبی به اردوی تیم امید دعوت شده اند. برای پیشرفت در فوتبال در سایه استعدادها باید مربیان خوب را بکار بگیریم که با دانش روز فوتبال آشنایی داشته باشند. ایران فوتبالیست های با کیفیتی دارد و همیشه معرف ستاره هایی به فوتبال آسیا بوده است. هم اکنون ما در رنکینگ فیفا در رتبه اول آسیا قرار داریم و دانش مربیان و بازیکنان با کیفیت به ما کمک خواهد کرد که این روند را دنبال کنیم. 

*ما یک مقدار کار را در تیم امید ایران دیر شروع کردیم. دو بازی دوستانه با تیم های داخلی هم داشتیم که از بازخورد این بازی های دوستانه راضی هستیم. به بازی های شهر دوشنبه به چشم بازی های تدارکاتی نگاه می کنیم و هدف ما این است که تیم امید ایران در بازی های مختلف محک بخورد تا در نهایت برای صعود به المپیک پاریس آماده شود. از نپال شناختی نداریم. از لبنان هم همین طور اما از تاجیکستان، چون تیم های نوجوانان و جوانان ما بارها و بارها با تاجیکستان بازی کرده اند. در نهایت ما اینجا هستیم تا سه بازی خوب به نمایش بگذاریم. 

*هدف ما از حضور در شهر دوشنبه این است که به عنوان تیم اول به دور نهایی بازی ها صعود کنیم و سال آینده در بازی های نهایی حاضر باشیم. البته ارایه بازی های با کیفیت هم مد نظر ماست اما فوتبال است و هزار و یک اتفاق. برنامه بلند مدت ما صعود به المپیک است و با هر نتیجه ای در بازی های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا ما کار خود را دنبال خواهیم کرد. 

*حریف اصلی ما در بازی های شهر دوشنبه تاجیکستان است. البته به نپال و لبنان هم احترام می گذاریم. هیچ حریف ساده ای در فوتبال وجود ندارد و اگر به دنبال صعود به عنوان تیم نخست هستیم باید در هر سه مسابقه تلاش کنیم. 

*همه بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم امید از بازیکنان تیم های لیگ برتری و لیگ یکی هستند. هیچ بازیکنی خارج از ایران به اردوی تیم امید دعوت نشده است. البته ما با برخی از باشگاه ها به مشکل خوردیم و نتوانستیم از بازیکنان آنها در اردوی تیم امید بهره ببریم. با این حال به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد دادیم تا بازی های قهرمانی زیر ۲۳ سال را در روزهای فیفا برگزار کند تا این چالش بین تیم امید و باشگاه ها از بین برود. ما در حالی اینجا هستیم که بازی های لیگ برتر ایران در حال برگزاری است.

تگ ها


تیم امید ایران مهدی مهدوی کیا