تحسین به زبان دانمارکی؛ خوش آمدی سبیلوی جوان!

سعید عزت اللهی در نخستین حضور با پیراهن تیم وایله بلدکلاب، برای این تیم گلزنی کرد....

به گزارش "ورزش سه"، در یک دیدار دوستانه، تیم وایله کلاب که به تازگی سعید عزت اللهی را به خدمت گرفته است، در یک دیداری دوستانه توانست با نتیجه ۴ بر ۳ از سد ویبرگ گذشت. عزت اللهی هافبک ایرانی وابله بلدکلاب در دقیه ۶۳ به زمین آمد و ۴ دقیقه بعد برای تیمش گلزنی کرد. در تصاویری که از این بازی منتشر شد، وضعیت زمینی که این دیدار دوستانه در آن برگزار می شد، کمی عجیب به نظر می رسید.


وبسایت دانمارکی Vafo درخصوص این دیدار نوشته است:


«وایله بلدکلاب مقابل ویبرگ با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید. وایله ای ها در نیمه اول بازی افتضاحی را از خود نشان دادند. آلان سوسا مهاجم سابق تیم های العربی و المرخیه قطر در شروع مسابقه یک شانس عالی گلزنی را از دست داد. بازیکنان جدید وایله کلاب در نیمه دوم به معنای واقعی کلمه عالی ظاهر شدند و همگان را تحت تأثیر قرار دادند.
در دقیقه ۶۳، سه بازیکن جدید وایله به زمین مسابقه آمدند. سعید عزت اللهی، الکساندر میلوسویچ، رافائل دوامینا بازیکن سابق سالزبورگ، لوانته و رئال زاراگوزا بازیکنان جدید وایله هستند که بصورت همزمان به بازی آمدند.


دوامینا برای این تیم گلزنی کرد و به نظر می رسد مهاجم خوبی باشد. عزت اللهی نیز موفق به گلزنی شد. او یک سد بزرگ و قوی در خط دفاعی وایله محسوب می شود. سعید در نبردهای هوایی عالی است و در عین حال بر روی حفظ توپ یک بازیکن ماهر است که سرعت و کیفیت بالایی در این امر دارد.


خریدهای جدید وایله پس از ۳۰ دقیقه حضور در زمین، بازی تأثیرگذاری انجام دادند. آنها ۲ بار موفق به گلزنی شدند. عملکرد آنها، همگان را تحت تأثیر قرار داد.»


تیم وایله بولدکلاب فصل قبل در لیگ دسته یک دانمارک قرار داشت. آنها در لیگی که ناتمام ماند، با ۶۸ امتیاز در صدر جدول قرار داشتند و با توجه به فاصله ۹ امتیازی با تیم رده دوم، به سوپرلیگ دانمارک صعود کردند.


کونستانتین گالکا رومانیایی که ۴۸ ساله است، سرمربیگری این تیم را برعهده دارد. گالکا پیش از این هدایت تیم های استوابخارست، اسپانیول، التعاون عربستان و زیر ۱۷ ساله های رومانی را برعهده داشته است و با تیم استوا در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ به مقام قهرمانی لیگ و حذفی کشور رومانی دست یافته است. او در زمان بازیگری نیز در تیم های مطرح مایورکا، اسپانیول، ویارئال، رئال زاراگوزا، آلمریا و خیمناستیک به بازی مشغول بوده است و تمام عمر فوتبالیش را در کشور اسپانیا به سر برده است.


ورزشگاه خانگی تیم جدید سعید عزت اللهی، وایله استادیون نام دارد که گنجایش ۱۱ هزار نفری دارد و در سال ۲۰۰۸ ساخت آن به پایان رسیده است. این تیم تاکنون ۵ بار به مقام قهرمانی لیگ دانمارک دست یافته است که آخرین مورد آن به سال ۱۹۸۵ بازمیگردد. وایله ۶ بار نیز عنوان قهرمانی جام حذفی این کشور را از آن خود کرده که از آخرین قهرمانی آنها در این جام، ۲۹ سال میگذرد.


از سال ۱۹۹۱ سوپرلیگ دانمارک پایه گذاری شد و در اولین دوره این رقابت ها، تیم بروندبی به مقام قهرمانی رسید. تیم کپنهاگن یکی از بزرگترین تیم های کشور دانمارک است. از سال ۲۰۰۰ تاکنون این تیم ۱۲ بار به مقام قهرمانی لیگ این کشور دست یافته است.


تیم وایله بلدکلاب فصل بعد در لیگ ۱۲ تیمی دانمارک به مصاف رقبا می رود. این تیم در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به دسته اول سقوط کرد و پس از یک فصل، مجددا به سوپرلیگ دانمارک صعود کرد. برای سعید عزت اللهی، هافبک خوش اخلاق و آینده دار فوتبال ایران در تیم جدیدش آرزوی موفقیت می کنیم و امیدواریم بتواند به اهداف مورد نظرش در این تیم برسد.

تگ ها


اف سی وایله سعید عزت اللهی