شریفی از کسب سهمیه المپیک بازماند

طوفان شریفی در مقابل نایب قهرمان آسیا شکست خورد و نتوانست سهمیه المپیک کسب کند....

به گزارش مدال و به نقل از سایت رسمی فدراسیون بوکس، مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا از روز سه‌شنبه در شهر امان پایتخت اردن آغاز شده است. در این رقابت‎ها، ۱۵۱ بوکسور از ۳۵ کشور از آسیا و اقیانوسیه در بخش مردان حضور پیدا کرده‌اند.

امروز (یکشنبه) در دیدار مرحله یک چهارم نهایی ۹۱ کیلوگرم طوفان شریفی بوکسور ۲۳ ساله ایران مقابل سنجر تورسونوف دارنده نقره آسیا از ازبکستان قرار گرفت و مبارزه نزدیک و خوبی به نمایش گذاشت. در پایان این دیدار، بوکسور ازبکستانی بود که برنده شد و به نیمه نهایی صعود کرد.

طوفان در هر سه راند با تمام وجود جنگید و ضربات سنگینی را هم به صورت حریف خود وارد کرد اما در نهایت حریف ازبکستانی با تکیه بر تجربه خود به پیروزی رسید و شریفی از کسب سهمیه بازماند.

 از ساعت ۲۱ امشب در وزن ۷۵ کیلوگرم شاهین موسوی که پیش از این برابر موریو واکی از ژاپن به برتری دست یافته، به مصاف توهتا از چین می‌رود. شاهین در صورت برتری در این رقابت، جواز حضور در المپیک توکیو را کسب خواهد کرد.

تیم ملی ایران با ۸ بوکسور در این رویداد حضور یافته است.

امید احمدی‌صفا، دانیال شه‌بخش، اشکان رضایی، سجاد کاظم‌زاده، سیدشاهین موسوی، احسان روزبهانی، طوفان شریفی و ایمان رمضان‌پور، بوکسورهای ایران در این مسابقات هستند.

علیرضا استکی سرمربی تیم ملی و همایون امیری و غلامرضا کریمی هم به‌عنوان مربی حضور دارند.

بیشتر بخوانید:

پیروزی مقتدرانه احمدی‌صفا مقابل بوکسور عراقی

انتخابی المپیک؛ پیروزی شریفی مقابل بوکسور چینی

 

 

تگ ها


بوکس بوکس